Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is többet, és...

Szerintetek is többet, és minél hamarabb kellene foglalkozni az iskolákban az erőszakot, és a gyilkosságot elítélő programok, órák szervezésével?

Figyelt kérdés

A jelenlegi oktatásban nem magyarázzák el a gyerekeknek érthetően azt, hogy miért rossz az erőszak, és a gyilkosság. Az erőszakos számítógépes játékokkal pedig, hiába a 18 éves korhatár, sokan már 10 évesen is elkezdenek játszani, és ha a szülők ezzel nem foglalkoznak, akkor kialakulhat egy olyan képzavar egy gyerekben, hogy agresszívnek lenni, és embert ölni nem nagy bűn, sőt, élvezetes dolog.

Mezőkeresztesen egy 15 éves fiú ölt meg egy idős férfit, ezt meg lehetett volna akadályozni azzal, hogy ha megértetik vele, hogy az erőszak rossz dolog, és embert ölni nem olyan, mint egy filmben, vagy számítógépes játékban.


2015. jan. 13. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Aranyom, 6 éves korom óta vagyok kocka, számos játékkal játszottam már életemben mégsem lettem erőszakos ember, sőt embereket fogok gyógyítani. Nem a játék tesz valakit erőszakossá, hanem a génjei és azok az emberek akik körül veszik, a család, a barátok.
2015. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!