Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az ELTE-re megyek szabad...

Ha az ELTE-re megyek szabad bölcsészetre akkor tényleg mindenki lefog nézni, meg lebüfészakosoznak?

Figyelt kérdés
Nekem szimpatikus ez a szak, de van ez a Napoleon komplexusom, vagy mim... És hát, nem bírom ha lenéznek, meg ilyen büfészakokkal dobálóznak.

2015. jan. 13. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki.
2015. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Hát pedig munkád nem lesz vele.
2015. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Miért nem? Rengeteg minden lehetek onnan pl. újságíró...
2015. jan. 13. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Újságíró nem a szabad bölcsész szaktól leszel, az szinte kizárólag a személyiségeden (mennyire vagy extrovertált, bratyizós, agilis) és a kapcsolataidon múlik. Meg hát remélem ha ilyen terveid vannak, már most a suliújságban és hasonló helyeken aktív vagy, ugye?

De egyébként mindenkit lebeszélnék a bölcsészkarról, akinek fingja nincs arról, hogy mi akar lenni, csak jól hangzik a btk és "annyi minden lehetek vele." Ha van egy terved, akkor oké (pl ismerősöm magyarra jár, mert nem vették fel a színművre elsőre, és a BA után akar megint dramaturgnak jelentkezni), de ha csak úgy "hát ez tetszett meg" szakként mész oda akkor később igenis nagyot fogsz koppanni.


Meg mi ez, hogy Napóleon komplexus?:DDD Mit érdekel téged, hogy mit gondolnak rólad mások? Igen, a szabad bölcsészet egy relatíve könnyű, hablatyolós szak (btw én kedvelem a filozófiát, irodalmat, szóval ezt nem lenézésből mondom, de az orvosihoz viszonyítva, ahova járok, az), de ha van konkrét célod vele, akkor nem veszed fel ezeket a csipkelődéseket. Csak azok szokták, akikre nagyon is igaz, szal maguk se tudják mik akarnak lenni, csak ez 5 év ingyenbérlet még az otthonlakásra:D

2015. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem és köszi! Az a baj, hogy én újságíró szeretnék lenni, egyetemre mindenképpen szeretnék járni, viszont a kommédián (amit szintén lenéznek egyesek) 460 a ponthatár ami, ha összejönne, akkor már én is orvosira mennék inkább. Amúgy grat hozzá! :)
2015. jan. 13. 21:52
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Én azért ajánlom mindenképpen, hogy btk-ra menj, mert onnan bármire válthatsz, ha mesterszakra akarsz menni. És igen, btk-val bármi lehetsz. A nagy cégek szeretik a bölcsészeket, mert nagyon kreatívak, jó a problémamegoldásuk. Ráadásul nyilván nem tudod, mi leszel 18 évesen. Itt kapsz 3 évet, hogy eldöntsd. Szóval ha nincs konkrét terved, menj nyugodtan a BTK-ra. Aki emiatt lenéz, az hülye, és nem tudja, mennyire nehéz a filozófia pl.
2015. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Az ELTE egy jó egyetem és a BTK jó kar. A szabad bölcsészet nem büfészak, csak azoknak a szemében akik nem tudják miről van szó.
2015. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Kiegészíteném: btk-val akkor "lehetsz bármi" még esetleg, ha beszélsz két világ és egy kis nyelven. Ez a tudás kombinálva egy bölcsészdiplomával már tényleg ér valamit (az angol és egy kis nyelv is jó, de még jobb, ha van mellé még egy francia/német/orosz/spanyol/olasz). És tudom, ha jársz egy szakra, ami a kis szíved csücske, akkor nem szereted, ha leszólják - de egy humán beállítottságú embernek a szabad bölcsészet _NEM_ egy megerőltető szak. Nem állítottam hogy értéktelen, hogy nemjó semmire, szimplán csak könnyű. Nem fogsz beleszakadni a tanulásba. Igen, sokat kell olvasni, meg van szakirodalom, meg minden, de hol nincs? Na mindegy. Tartom, hogy ez egy relatíve könnyű szak. Ez nem jelenti, hogy nem jó, vagy hogy nem lehet megfelelő hozzáállással és szorgalommal hasznos tudást kihozni belőle.
2015. jan. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha még aktuális a kérdés:

én nem szabad bölcsészetre járok, de BTK-s vagyok, és tapasztalatom szerint a való életben SENKI nem büfészakozza le az embert, amikor az arca is látszik hozzá, és nem névtelenül írogat. Most ezt nem gúnyból mondom, de tényleg. SOHA SENKI. Ismerősök is csak a neten. De az meg nem mindegy?

2015. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha újságíró akarsz lenni, elte magyart javaslom, szerkesztői ismeretek vagy kultúratudomány szakiránnyal és később mesterszakkal.
2015. márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!