Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Kínaira vagy a Pázmány...

ELTE Kínaira vagy a Pázmány Egyetem Kínaijára milyen tantárgyból kell emelt szintet tennem?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n keresgéltem, de ott sehol sem írja...a szakot megtalálom, minden egyéb tudnivalójánál, de azután a mondat után, hogy milyen emelt szint kell hozzá nem ír semmit , de biztos vagyok benne, hogy kell emelt szint...

Előre is köszönöm a segítséget!



2015. jan. 9. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem lenne egyszerübb felhívni őket, és megkérdezni.
2015. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 SeinHime ***** válasza:
töri vagy magyar vagy idegen nyelv (angol, német tuti jó, de szerintem olasz, spanyol is)
2015. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

magyar nyelv és irodalom v. történelem és

angol v. arab v. francia v. héber v. japán v. kínai v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. újgörög (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)



Ha ez neked kínai, akkor ne akarj kínaiul tanulni, elég lenne a magyar is...

2015. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat ! :)

Tehát akkor(utolsó válaszoló írása szerint) két emelt szint kell ? Töri v magyar és még egy választott nyelv ?

2015. jan. 10. 07:11
 5/12 SeinHime ***** válasza:
Nem kötelező a két emelt :) Egyet kell csak.
2015. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, de ebből hogy sikerült kiolvasnod, hogy két emelt???????
2015. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, hogy miért kell bunkózni, de mindegy...Úgy sikerült kiolvasni, hogy azt írtad kell a magyar nyelv és irodalom vagy történelem ÉS angol, német...stb stb (idegen nyelvek), így jött le nekem az, hogy nem vagy az egyik vagy a másik, hanem magyar vagy töri mindenképp pluszba még egy nyelv !

Köszönöm a normális választ az előtted lévőnek ! :)

2015. jan. 10. 18:40
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
oda van írva, hog legalább egy emelt. Nem vagyok bunkó, de tele vannak az egyetemek olyanokkal, akik elemi mondatokat nem képesek értelmezni, és ez nem biztos, hogy oké. Jó szűrő lenne, hogy képes-e valaki felfogni a tájékoztatót vagy sem.
2015. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát "kedves" utolsó ezek szerint neked kellene megtanulnod fogalmazni és tisztában lenni a VAGY és az ÉS jelentésével, de ahogy látom nem lehetsz egy észlény! :D Amint írtam, Felvi-n nincs erről tájékoztatás, az előtted válaszoló pedig igaz szépen leírta, hogy csak egy szükséges, de mivel elbizonytalanítottál gondoltam rákérdezek...itt is meglátszik, hogy milyen ez magyar nemzet...a Gyakorikérdésekre jár zsörtölődni, mert nincs jobb dolga! Köszönöm az "értelmes" (irónia) válaszodat ! ;)
2015. jan. 12. 14:31
 10/12 anonim ***** válasza:

ponthogy neked kéne megtanulni szöveget értelmezni, kérdező:


"magyar nyelv és irodalom v. történelem ÉS

angol v. arab v. francia v. héber v. japán v. kínai v. latin nyelv v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. újgörög (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)"


tehát: KÖTELEZŐ vagy magyarból vagy történelemből vinni az érettségi százalékát (nyilván amelyik jobban sikerül, azt számítják bele), ÉS

emellé még a felsoroltak közül valamelyiket. És ebből a kettőből valamelyiket emelt szinten kell teljesíteni, lehet mindkettőt is nyilván, de az EGYIKET LEGALÁBB.


[link]


és itt van a felvin az ominózus lap, ahol igenis VAN erről felvilágosítás.


tényleg nagy bajok vannak az elemi szövegértelmezési képességekkel... egyetemen sem fognak a szádba rágni semmit...

2015. jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!