Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan magyar-angol kéttann...

Van olyan magyar-angol kéttannyelvű középiskola, ahova a központi írásbeli kell, és nem a tehetséggondozós? Ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés
fontos lenne,mert mindjárt le kell adni a jelentkezési lapokat,de ahova én akartam jelentkezni kiderült, hogy ez atehetséggondozós felvételi kell...:S és én csak központit írtam...
2010. febr. 6. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Zalaegerszegen van. De ez nyilván függ attól is, hogy hol laksz, és mennyire akarsz eltávolodni a lakhelyedtől.
2010. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az nem érdekes, hogy hol van,mert ígyi ugyis koleszos lennék...csak az a lényeg, hogy magyar.angol kéttannyelvű legyen...:D
2010. febr. 6. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor linkelem neked: [link]


Én itt végeztem, csak én német kéttannyelvűre jártam.

Az egyetlen baja a sulinak, hogy sajnos a központi felvételi óta olyanokat is felvesznek, akik egyáltalán nem valók oda. De erről sajna nem a suli tehet. Amúgy a tanárok többsége nagyon jó, akad köztük olyan is, aki pályát tévesztett, de ez is van szinte mindenhol.


Ha van kérdésed, írjál!

2010. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
szóval akkor szerinted megéri ide menni?mert imádom az angolt és a gimi után mindenképp ki szeretnék menni amerikába vagy angliába tanulni...
2010. febr. 6. 21:24
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebben a gimiben már nagyon régóta folyik kéttannyelvű oktatás (azt hiszem a '90-es évek közepe óta), és a kéttannyelvűs osztályok kapják a legjobb nyelvtanárokat (meg persze a nyelvi előkészítősök). Ha jól tudom létezik valami országos cserediák-program is, amivel ki lehet menni tanulni az USA-ba, persze nem kevés pénzért, és cserébe csúszol egy évet is. De volt aki kiment, és le is érettségizett odakint, így nagyobb eséllyel juthat be ottani egyetemre (szintén nem kevés pénzért).


Én nem akarlak rábeszélni semmire, ezért azt javaslom, hogy nézz körül alaposabban, és fontold meg a döntésedet, beszéld meg a szüleiddel is. Biztos kaptatok (vagy létezik) valami olyasmit, mint a felsőoktatási tájékoztató, abban is nézd meg. Ha péntekig kell feladni, akkor inkább szánj még időt rá, ne kapkodd el a döntést.

2010. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi!sokat segítettél!(:


esetleg más nem tud még sulikat?:D

2010. febr. 6. 21:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Deák Ferenc Gimnázium Szeged. Én ezt a sulit ajánlom.
2010. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi!


tudtok olyan sulikat amik inkább dél-dunántúlon vannak?fontos lenne...(:

2010. febr. 7. 08:09
 9/13 A kérdező kommentje:
javítok:észak-dunántúlon
2010. febr. 8. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Krúdy Gyula Gimnázium, Győr.


A központi felvételihez még részt kell venni egy szóbeli elbeszélgetésen is, vagy németül, vagy angolul. Igaz, a képzés csak 2003 óta létezik, de minden évben egyre több a túljelentkezés (2005ben 20szoros volt pl), tehát egyre nehezebb bekerülni. Első évben heti 19 angolod van, plusz a történelem és a matek is angolul megy már. (Ezen kívül meg van néhány magyar meg énekóra, meg tesi.)Így nekünk az első év végére kb 750 angolóránk volt összesen :) 10.től pedig a földrajz is angolul megy, később (12.-ben illetve 13.-ban pedig a célnyelvi civilizáció) Mindenkinek meg lett a középfokúja 9. végén, azoknak is, akik teljesen a nulláról kezdték. De igazából még kb két hónap ilyen intenzíven és simán megvan a felső is.

Szerintem nagyon jó iskola, mindig a K-sok (Kéttannyelvűsök) kapják a legjobb tanárokat, és hát követelnek, az igaz, de úgy látom, megvan az eredménye: az iskolából mindig itt a legnagyobb az év végi átlag, valamint az érettségi eredmények átlaga is. Érettségin átlagban 90%ot teljesítenek emelt szintű angolon. Rengetegen mennek ki tőlünk egy évre külföldre, általában Amerikába vagy Brazíliába. (Azt hiszem a sulinak a Rotaryval vannak kapcsolatai, de én már mindenféle katalógusokat láttam nálunk, tehát van választék bőven)


Van rengeteg kollégiumi lehetőség, a szállás nem lehet gond, hozzánk jár két szlovákiai, és egy móri is.


Remélem segítettem valamennyit :)

2010. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!