Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » El lehet végezni így egy...

El lehet végezni így egy műszaki egyetemet?

Figyelt kérdés

Hali!

Átlagos képességekkel, de inkább humánosabb beálítottsággal el lehet végezni egy műszaki egyetemet? (nem a BME-t) ??

Sok szorgalommal pl?



2015. jan. 14. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, majd rááll az agyad.
2015. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát.. Szóval, én magyar BA-ra járok, de a szakterületemhez szükség volt egyéb ismeretekre, így most áthallgatok a BME-re mérnökinfóra és simán megy. Hozzá kell tennem, nekem mindig is a szivem csücske volt ugyanúgy a matek, fizika, mint az irodalom meg a nyelvtan. Ha te is ilyen alkat vagy, az nagyon jó, mert egyszerre lehet "tréningezni" a humános és reálos gondolkodást. A szorgalom egy dolog, az a baj, a műszaki egyetemeken a tárgylista elején általában valamilyen matek van, pl analízis, az meg megkíván egy sajátos gondolkodásmódot, ami vagy megy, vagy nem, magolni nehézkes ilyesmit, persze, kell, képletek meg egyebek, de alapvetően szerintem nézz meg egy-két képzési hálót/mintatantervet, aztán nézz utána a tárgyak anyagának és meglátod, mennyire nehéz vagy sem. Más tanácsom sajnos nincs.

Hajrá!

2015. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!