Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi dilemma, főleg...

Felvételi dilemma, főleg olyan egyetemisták veleménye érdekel, akik középiskolában nem voltak túl jó matekosok és egyetemre járnak jelenleg, melyik iskola legyen?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam jó matekos,minden másból viszont 4-5ös, nagyon tetszik a Bgf kereskedelem és marketing szakja, viszont a matekos tárgyak miatt most meghátráltam. A másik egyetemen a jogász szakot választanám. első 2 helyen kereskedelmit tettem, utolsónak a jogot. Szerinteték módosítsak a sorrenden?

2015. jan. 15. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő általad említett szak nagyon telített, csak akkor válaszd, ha tényleg úgy érzed a legjobb lehetsz a területen, vagy vannak ismerőseid, akik segíthetnek az elhelyezkedésben. Matek csak típusfeladatok szintjén kell a gazdasági képzések zöménél, leszámítva a gazdelemzőket. Bgf-en meg főleg, ott helyesen inkább a gyakorlati, szakmaközeli tárgyakra fektetik a hangsúlyt. Szóval ilyen tekintetben nyugodtan válaszd a marketinges szakot.
2015. jan. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kereskedelem és marketing szakon vagyok, csak a corvinuson. Nekem sem volt a matek soha a szívem csücske. Mondjuk én gimi utolsó évében eléggé ráfeküdtem erre a tárgyra, sokat gyakoroltam és végül nagyon jó érettségit írtam belőle (de csak középszinten). A lényeg az, hogy ha jól mennek matekból az alapok, akkor az nagyon sokat fog segíteni neked az egyetem során, mivel a tárgyak minimum harmada matekos. Ha nem mennek annyira jól az alapok, akkor sincs gond, csak akkor egyetem alatt kell majd bepótolnod azt, amit középiskolában elmulasztottál megtanulni. Ez egyáltalán nem lehetetlen, sokan így vannak vele. És talán egyetemen több is a motivációja az embernek, mert az, hogy ne bukd el a tárgyat eléggé motivál. Mondjuk egyetemen a többi más tárgy mellett azért nehezebb lesz behozni a lemaradást és valószínűleg rosszabb jegyeid is lennének, mint amúgy, de nem lehetetlen. Viszont arra fel kell készülnöd, hogy azért sokat kell matekozni.
2015. jan. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, akkor senki szerint ne tegyem a jogász szakot elsőnek? Azt hozzátenném hogy 4 éve érettségiztem és a matekom akkoriban is csak 3as 2es volt sajnos.


A marketinges dolog azért tetszik jobban

mert érdekelnek a fogyasztói magatartások, pszichológiája az egész termékeladásnak,a reklámok szerkezete, ezeket szívesen tanulnám.

2015. jan. 15. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Üdv! Jogász szak 4edévese - nem ennyire szürke a helyzet. A jog konvertálható, én pont ilyen érettségi jegyekkel kerültem ide, plusz a piacon igen is van igény jogászokra. Az tény azonban, hogy a lehető legjobban érdemes csinálni, és információkat keresni arra nézve majd, hogy pontosan mi érdekel. Egy szóval: véleményem szerint a sorrended jó.
2015. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BGF-en eléggé szívat a módszertani intézeti tanszék. (Hozzájuk tartozik a matek, statisztika, számítástechnika stb). De az is igaz, hogy a BGF-es diplomádat nem WC papírnak fogod használni.
2015. jan. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!