Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen drága az élet egy...

Milyen drága az élet egy vidéki egyetemistának Budapesten?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy havi hány forintból jön ki, aki kolis és mennyiből, aki albérletben lakik. Kaja, költőpénz...gyakorlatilag minden, ami kiadás.

ELTE programtervező informatikus szakra szeretnék menni, de bárkitől szívesen fogadok információt. :)



2015. jan. 15. 06:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem olcsó, de lehet spórolni. Nekem a szüleim fizetik a lakbéremet, ez 35 ezer forint, a maradék kiadásokat pedig én a fizetésemből (közös költség és a közüzemi csekkek). Én a szoctám + ösztöndíj + fizetés kombóból jól elvagyok.

Nem éhezem, nem nélkülözök, bulizni is el tudok járni és vásárolgatni is tudok.

A kaja sok pénzt elvisz, de erre is vannak alternatívák, én pl. szeretem a mirelit cuccokat, azok hetekig elvannak a hűtőben, amikor éhes vagyok, csak kikapom, kisütöm és kész. Nagy előny, ha tudsz főzni, mert akkor akár 2-3 napra előre is megvan a kajád.

Persze mindig van olyan, hogy napközben bent vagyok a városban és éhes vagyok, akkor azért becsúszik egy Meki, vagy egy pizza/gyros.

És sajnos a bulik sokat elvisznek, 3-4-5 ezreket egy estére.

2015. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
Ha vidéki egyetemista vagy, miért Budapesten akarsz lakni? Ha vidéki vagy, ÉS egyetemista, az mondjuk más tészta.
2015. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első, köszi a választ :)

második, ne haragudj tökéletlen megfogalmazásom miatt, de mint láthatod, elég korán írtam a kérdést! természetesen vidéki vagyok és Budapestre szeretnék egyetemre járni szeptembertől (imádom az ilyen embereket, csak azért olvasgatjátok a kérdéseket, hogy beszólhassatok?

2015. jan. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!