Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen szak jött be az...

Kinek milyen szak jött be az egyetemen? (Sikerek és bukások? ) Drága egyetemisták, írjatok!

Figyelt kérdés
Gimnazistaként a lehetséges szakokon gondolkodom, de nincsenek ötleteim. Meséljetek kicsit, ki mit csinál, és az az út hova vezet? :))

2012. jún. 7. 21:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha környezetmérnök akarsz lenni,akkor felejtsd el A DE-MK-t!

Röhej,ami ott tanítás néven megy,tisztelet a kevés kivételnek...

Nyelveket mindenképpen tanulj,azzal nem lőhetsz mellé!

2012. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem vagy hipszter bölcsész mint itt a legtöbben és kicsit nyitott a koponyád, akkor reál vonalon szakosodj. Én eleinte humán vonalon közlekedtem, szerencsére benőtt a fejem lágya és most mérnöknek tanulok... olyannak, ami nehéz, de még tetszik. Szóval nem kell egyből arra gondolni, hogy eladtam a lelkem a sátánnak. Emellett meg azt csinálok szabadidőmben amit akarok, ezt én már sok kérdésben kifejtettem... az a baj, hogy az embereknek manapság büdös a munka (meg is értem, ilyen fizetésért), ezért azt hiszik, hogy majd a hobbijukból (könyvolvasás, zenélés, hipszterkedés) meg tudnak élni. Szóval én elégedett vagyok a jelenlegi pályámmal, tanulni azt kell, és én soha nem voltam jó tanuló, a szó semmilyen értelmében... de a tanulást is meg lehet tanulni. Szerintem egy kicsit életmód, világnézet kérdése is a dolog... én sokat fejlődtem 1 év alatt, amíg belerázódtam a reál tárgyakba... és az a durva, hogy nem csak reál irányba. Azt vettem észre, hogy a tanulás mellett még jobban értékeltem a művészeteket, meg az élet többi szépségét... ezt kívánom neked is és mindenkinek. Hasznosat a jóval.
2012. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

ELTE bioszt is kerüld el messze, elég sok ismerősöm ment oda, de majdnem mindegyikük otthagyta fél-egy év után.

Én jelenleg gyógyszerészetet tanulok Pesten, az első évben szivatnak hogy szórják a népet, de megfelelő hozzáállással nem lehet gond. Mivel az évfolyamon vagyunk 150-en, elég családias.

2012. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
SZIE-ÁOTK bioszt is otthagynám, a legmagasabb a ponthatára az orgászban a biosz szakok közül, de már első félév után lelép a csoport fele. Az oktatás nem rossz, állítom, hogy jobbat nem találsz, de csakis akkor ér valamit ha halálosan elhivatott vagy és egész életedben rovarokat meg kitudjamiket akarsz böködni, publikálást kikönyörögni meg törni a fejed vmi olyanon amit még senki nem talált ki..
2012. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"SZIE-ÁOTK bioszt is otthagynám, a legmagasabb a ponthatára az orgászban a biosz szakok közül, de már első félév után lelép a csoport fele. Az oktatás nem rossz, állítom, hogy jobbat nem találsz, de csakis akkor ér valamit ha halálosan elhivatott vagy és egész életedben rovarokat meg kitudjamiket akarsz böködni, publikálást kikönyörögni meg törni a fejed vmi olyanon amit még senki nem talált ki.."


Ez baromi jó!

Ilyet keresek környezetmérnökiben!Hova jelentkezzek?

2012. jún. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszállok, SZTE bioszra járok, az országban itt a legjobb a biosz képzés (mármint a hírek szerint, tapasztalaom csak itt van, nem tudom összehasonlítani), viszont ez ELTE-ről tényleg sokan jönnek át, mert azt mondták, ott rossz a képzés, a hangulat ilyesmik, de itt szeretik nagyon. Én is. Tényleg kemény, de megéri végig csinálni
2012. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
én Veszprémben kezdtem vegyészmérnökként, de az nagyon trágya volt. az elején direkt csak arra mentek, hogy kiszórják a népet. tanítás 0, elvárás maximális. persze aki túlélte az első 3 félévet, annak lehet utána már jó, de nekem nem vált be. most Szombathelyen vagyok matematika szakos. ez sokkal jobb.
2012. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is környezetmérnöknek tanultam, szép meg jó, szerettem, csak épp baromira nem lehet vele elhelyezkedni jelen pillanatban.

DE Akár melyik szakon is tanulsz tovább van egy jó tanácsom, amit a saját hibámból tanultam: még az egyetem közben keress gyakorlati helyet! Ne csak a kötelező gyakra, hanem amit a suli alatt is csinálsz, az iskolát meg tudod vinni egyéni tanrenddel így ha végeztél több mint valószínű, hogy ahol eddig dolgoztál és nem küldtek el félév után, oda fel is fognak venni!

Nálunk és a legtöbb szakon az a baj, hogy a kötelező gyakorlatok ideje elenyésző, viszont a legtöbb cég elvárja, hogy legyen sok tapasztalatod (min 1 év).

2012. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Örülök hogy már ennyien reagáltatok!:) Köszönöm. (ment a zöld kéz) Úgy látom, leginkább a bioszra érkezett sok tipp, és a reál tárgyakra.

A humán irány tényleg senkinek se jött be? :O

2012. jún. 8. 16:18
 10/23 anonim ***** válasza:

De, nekem igen, de én ilyen tipikus későn kóválygó vagyok, nem kapásból középsuli után jöttem ide. Sőt, még csak nem is ez az első szakom.

Először tettem egy kis kitérőt más szakon, de fél év után rájöttem, hogy hiába érdekes, munkát nem fogok vele kapni, ahhoz hiányoznak az összeköttetéseim, úgyhogy engedtem a régi vágyamnak, amiről már sokan és sokszor lebeszéltek, és jelentkeztem szociális munka szakra, nem bántam meg. (ja, PTE) De reklámozni nem akarom a szakot, ezt tényleg az kezdje csak el, aki valóban ezt akarja csinálni (mondjuk ez szerintem minden másra is igaz kéne hogy legyen).

2012. jún. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!