Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Abszurd helyzetnek találom...

Abszurd helyzetnek találom mégsincs kiút, ötlet, tipp valakitől? Sos köszönöm.

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók!

Furcsa helyzet állt elő itthon. Nem is gondoltam volna hogy ilyen létezhet és ilyen formában. Következő a felállás:


Nevelőapumnak 8 osztálya van+ okj-s tanfolyam mint festő, mellette pedig a biztonsági őr szakma.


Ezidáig nem voltak gondok a hivatali életben papírok szempontjából. Most viszont megakadtunk:


Jogosítványt tenne le, de ahhoz a 8 általános végzettségről kérik az okmányt. Más nem jó. Na itt bibi:


Az évek alatt ez a bizonyítvány elkallódott költözések stb miatt. Elmentünk kikérni a régi iskolájába a papírt de egy újabb ütközőbe értünk: ahol annak idején ő végzett, bezárták, helyébe egy másik iskola lépett, aki átvette a régi sulinak a papírjaitstb. Na de! nevelőapum a 7-8.at úgnevezett dolgozók iskolájában csinálta meg 1 év alatt, munka mellett.

Elmentünk kikértük , leigazoltuk stb, és ma érkezett a hívás: 7-ig van bejegyezve!!! és a 8ik nincs feltüntetve, ezért csak 7ig adják ki a bizonyítványt. Na itt van az a pont, hogy most merre?!


Egyrészt: abszurd mert mi az hogy csak a 7ig van bejegyezve?! Mi az hogy nem tudják kiadni?! De... ha már fenn áll ez a helyzet akkor most mégis, hogyan lehet tenni valamit?!


Nem értem. A bizt.őrihez is annak idején kérték az okmányt( még meg is volt akkor) de már nincs.

Mi az hogy az új iskolában nincs meg ?! A régibe megvolt, ha átvették ott kellene lennie bejegyezve az elvégzést!!!!


Nagyon tanácstalan helyzetbe vagyunk, ugyanis a jogsi ideje közeledik és tény: a vizsgát megcsinálhatja, azonban kézhez nem kapja a jogosítványt igazoló dokumentumot ami a munkájához kellene.


Kérem aki érdemben tudna segíteni , vagy csak ötletet adni hogy merre induljunk ez ügyben tovább az írjon.


Előre is köszönöm :)



2015. jan. 15. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs róla fênymásolat valahol? Esetelg ott ahova anno le kellett adni a biztonságiőr papír miatt? Vagy a munkahelyén? Valahol elkêrik belépêsnél. Azzal már lehet, hogy vissza lehetne menni a suliba, hogy igazolják le. Jobb ötletem sajnos nincsen.
2015. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én a biztonság őri szakma felől közelíteném meg a dolgot, írtad h anno elkérték a bizonyítványt amikor ezt a biztonság őri szakmát csinálta, akkor ezt a jogsi suliban is meg kéne mondani h ahhoz h egyáltalán el kezdje a biztonság őri szakmát ahhoz kell lennie 8 általánosnak szóval eleve az az egyik bizonyíték a 8 általánosra h van egy biztonság őri szakmája.
2015. jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Először is köszönöm a tippeket, azóta már telefonáltunk a bizt.-őri sulihoz. De ott annyival elintézték: nincs meg. Ugyanis egy akkori Kft által lehetett elvégezni a szakot és annál a Kftnél kellett volna lennie. ( ez már nekem megint egy ABSZURD DOLOG MERT A SULINAK KÖTELESSÉGE MEGŐRIZNI A PAPÍROKAT X ÉVIG)... Azonban a kft megszünt, és most megint ugyanúgy csödörből vödörbe.


Na most teszem én fel: esetleg oktatási minisztérium jó lenne 1 állomásképp? Vagy legvégső esetben... újra elvégzés a 8. osztályt?! Igazából már nem tudjuk. Eléggé elment az életkedve, sajnálom nagyon...


Fogalmam sincs, ez a körbejárás már észbosszantó!


További ötleteket szívesen fogadnék, előre is köszönöm.

2015. jan. 15. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

És ott ahol az okj-t csinálta? Elméletileg oda is be kellett adnia, ott lehet, hogy van róla másolat. Habár nagyon szépen kell kérni, mert lehet, hogy kemény meló előkeresni.

Oktatási hivatalnál próbálkozhatsz,de nem fűznék hozzá sok reményt.

Vagy csúsztass egy kis pénzt a régi suliban, hátha mégis leigazolják.

2015. jan. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!