Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is jó ötlet, hogy...

Szerintetek is jó ötlet, hogy az iskolákban hosszabb óraközi szünetek lennének?

Figyelt kérdés
Mert szerintem ez a 10 perc nem elég semmire. Például tesi után lehetne normálisan zuhanyozni.

2015. jan. 11. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesi után tényleg nem lenne butaság, illetve ebédre is illene hosszabb szünetet adni. (Meg így, ha összehangolják az osztályok ebédszüneteit, akkor kisebb lesz a tumultus az étkezőben.)


Viszont ha hosszabbak a szünetek, akkor tovább kell bent maradni az iskolában, és a délutáni elfoglaltságokra kevésbé jut idő. Ezenkívül ha kifejezetten a tesiórák után adnak szünetet, az teljesen eltolja az osztályok órarendjét, ami nagyon elbonyolíthatja az órarendkészítést…


Szóval nem egyszerű kérdés.


Amúgy van olyan iskola, ahol vannak rendes ebédszünetek, és délután 4-ig bent kell maradni. Valamit valamiért.

2015. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg vannak előnyei és hátrányai is.
2015. jan. 11. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Pénteken pl fél négy körül érek haza. Nem örülnék ha mondjuk +10percesek lennének a szünetek, hisz akkor egy órával később érnék haza. Elég, hogy van egy 20 perces szünetünk, a többi 10.
2015. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. jan. 11. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is jó így. Lennének elönyei és hátrányai is mint ahogy már az első kifejtette, de most minek megkavarni ezt? Semmi nem indokolja, teljesen jól van így.
2015. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem sokkal jobb lenne.
2015. jan. 11. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolj bele. Ha 10 perc helyett 20 perc lenne akkor egy olyan napon amin 7 órád van +1 óra mire hazaérsz. Elúszik a délután a semmire.
2015. jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem tesi óra után jó lenne, meg pl. nálunk általánosban ha angol a 2. óra, akkor nem enged el minket 45-kor és így 15 perc helyett csak kb. 8 perc van a tízóraizásra. Plusz még ide-oda menni, így nagyjából marad 5 perc arra,hogy megegyél egy szendvicset/akármit.


Persze azért nem lenne jó, mert hát tovább kéne bent maradni és azt senki nem szeretné (legalább is az osztályomban nincs olyan,talán 1 ember aki szereti a sulit és a tanulást). Meg hát pénteken délután négyig bent maradni? Amíg hazaérsz még egy óra, és ellőtted a délutánt.



Nem tudom ezzel mennyit tudtam segíteni, de azért leírtam c: További szép napot mindenkinek!

2015. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!