Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemeken hogyan működik...

Más egyetemeken hogyan működik a javítóvizsga? Nem lenne jobb így?

Figyelt kérdés

BME VIK-ről tudok nyilatkozni: minden tárgyból tehetsz egy javítóvizsgát ingyen, aminek az eredménye felülírja az előző eredményt. Vizsgaidőszakonként egy tárgyból elmehetsz harmadjára is, de ezért fizetni kell.

Nem lenne a kar és a hallgatók számára is jobb, ha a javítóvizsgák nem feltétlenül írnák felül az előző eredményt? Ha valaki elmegy, de nem sikerül javítania, Neptunban kiírnak neki egy 5000 forint nagyságrendű összeget. Ez már van akkora "büntetés", hogy "mit veszíthetek" alapon ne menjen be senki másnaposan stb., viszont biztos többen mennének el javítani, mert ha rontanak, akkor sem történik semmi, ha perkál.

Mi a véleményetek erről?



2015. jan. 15. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval ha valaki csak egyszer, véletlenül tudta az anyagot, de fizet, akkor legyen diplomája?


Miért ne mindjárt a diplomát fizesse ki közvetlenül?

2015. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem mire gondolsz, ki tudnád fejteni? Lehet, hogy én nem fogalmaztam teljesen tisztán.
2015. jan. 15. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen jogos, hogy az új jegy felülírja a régit. Ha valaki úgy érzi, hogy jobban tudja az anyagot, és tényleg biztos a tudásában, az menjen el javítani, kapjon jobb jegyet, oké. De ha csak mákja volt és úgy ment át, akkor üljön a seggén és csendben örüljön neki, ne foglalja a helyet azoktól, akik későbbi időpontban mennének vizsgázni, csak azért, hogy hátha most még nagyobb szerencséje lesz és egy jeggyel jobbat mákol össze.

Meg különben is, ez egyetem, milyen lenne már, ha semminek nem lenne következménye.. A szak anyagán kívül meg kell tanulni mérlegelni is. Nekem is sokszor volt olyan, hogy megkaptam a kettest-hármast, de éreztem, hogy ennél sokkal több van bennem, viszont túl kockázatos lett volna elmenni javítani, így nem tettem.

Szerintem ez pont így van jól. Ezer más helyen lehetne belekötni az egyetemek működésébe, a BME-n meg pláne.

2015. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek a második válaszolóval. Másokkal szemben nem lenne fair, ha nem lenne súlya semminek.

Ahogy a másik válaszoló is mondta, egyrészt olyan diákok elől foglalnád a helyet, akik még esetleg egyszer sem jutottak el vizsgázni. Másrészt ha összemákolod másodszorra a jobb jegyet, az nem fair azokkal szemben, akik elsőre képesek voltak megtanulni az anyagot és jó jegyet szerezni!

Ez számomra kicsit ilyen "aki mer, az nyer" (vagy nem).

Aki elmegy javítani, az legyen tisztában azzal, hogy vannak következményei a cselekedeteinek, ennyi.

Az életben a munkád során sem feltétlenül lesz lehetőséged javításra, ha valami nem sikerül. Erre tanít meg az egyetem.

Egyébként szintén BME-s vagyok és nagyon sok mindennel nem értek egyet az egyetemen, de ez pont nem ilyen. Ezt megértem. Egy-egy tanárhoz sok száz diák tartozik, nekem sem lenne kedvem javítók hadával pö*csölni még.

2015. jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!