Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vagyok nyolcadikos, mit...

Most vagyok nyolcadikos, mit kell teljesítenem, hogy majd gimi után 2019-ben jelentkezhessek a DE-ÁOK-ra?

Figyelt kérdés

Áprilisban tervezem a középfokú komplex angol nyelvvizsgát letenni,már elsős korom óta tanulom az angolt.Elég jól megy,eddig mind a nyolc év alatt 5-ös lettem belőle. Mivel kéttannyelvűs vagyok, angolul tanulom a bioszt,infót,országismeretet,meg egy héten egyszer van egy angol óránk egy amerikai anyanyelvű lektorral:) Nagyon szeretem az angolt,és a bioszt,és igazából mindig szerettem volna orvos lenni,mert nagyon érdekel az orvostudomány..A 9.osztályt a helyi gimnáziumban szeretném kezdeni, a reál-orvosi szakon,és angol mellett tanulnám a francia nyelvet.

Kérdéseim: -Miből kell nyelvvizsgáznom középfokon?

Miből kell emelt szintű érettségi?

Finanszírozza az állam az egyetemi tanulmányaimat?

Ha elvégzem,hol keressek munkát,és mennyire kapok majd jó fizetést?


2015. jan. 15. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Emelt szintű érettségit kell majd tenned biológiából (kötelező), és választhatsz a kémia/fizika közül, ezt szintén emelt szinten kell teljesítened. A kémiát szokták választani, az hasznosabb az egyetemen, bár van fizika is az orvosin. Pillanatnyilag egy középfokú nyelvvizsga az előírás. Az angol nyelv nagyon hasznos, mert az orvosi szakirodalom (is) angolul van.

Ha eléred az államilag finanszírozott képzési formához szükséges pontszámot, akkor nem kell tandíjat fizetned.

2015. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az angol nyelvvizsga nagyon jó, de én azért ajánlanám mellé a franciát is. Kitudja addigra nem lesz-e két nyelvvizsga a követelmény :S De mindenképpen csak jól jársz vele :)

És igen, bioszból kell emelt és kémia/fizikából. Válaszd azt, amelyik úgy gondolod jobban menne, de azért figyelj oda a másikra is az órákon.

2015. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. jan. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!