Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi iskolaval kapcsolatos...

Jogi iskolaval kapcsolatos kerdes? (Bovebben lent, Fontos)

Figyelt kérdés

Jogi kérdés? ( bővebben lent) nagyon fontos


14 éves vagyok most írtam kozponti felvételit és...hat olyan 70pont koruli lett a 100-bol es sajnos a vitt pontjaimbol is sokat vesztettem mert szinte csak negyesem van :S ( sajnos keson kaptam eszbe es most nagyon szeretnek bekerulni egy nevesebb kozepiskolába :) minden almom ;) tudom keson jottem ra de megis ... tulajdonkeppen a jovom mulik rajta (foiskola) szoval anyukam egyedul nevel engem mert apukam egy eve meghalt..a lenyeg hogy nemtudom biztosan hogy jogosult vagyok-e a a kovetkezokre :S


Előnyben részesítés jogcímén a halmozottan hátrányos helyzetű1tanulók számára az alábbi kedvezményeket biztosítjuk:

 számukra a jelentkezés feltétele 51 ún. hozott pont,

 a szóbeli vizsga előtt számított összpontszámukhoz 30 ún. többletpontot kapnak.

1 Halmozottan hátrányos helyzetű jelentkező az, aki már eleve hátrányos helyzetű2, ÉS akinek törvényes felügyeletét ellátó szülője, illetve szülei legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte, fejezték be sikeresen, VAGY az, akit tartós nevelésbe vettek.

2 Hátrányos helyzetű az a jelentkező, akit általános iskolai tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt

 a jegyző védelembe vett, és/vagy

 aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, és/vagy

 rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, és/vagy

 állami gondozott volt.

A halmozottan hátrányos helyzet igazolásával kapcsolatban kérjük az érintett diákok szüleit, mielőbb, de legkésőbb 2015. február 13-ig, vegyék fel a kapcsolatot az iskola vezetésével, mivel a kedvezményeket csak ebben az esetben tudjuk biztosítani.


[link]

Ezt a linket talaltam ami valahogy kapcsolhato a fentiekhez.

Nagyon fontos lenne..

UI: mindenkinek elore is nagyon koszonok mindent

Es tenyleg ez lenne minden almom hogy bekeruljek es hogy olyan erdemleges munkat talaljak amit szeretek is csinalni!!! Tenyleg mindent koszonok elore is :)



2015. jan. 17. 20:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!