Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a választott tantárgyaim...

Ha a választott tantárgyaim töri és angol, de emelteztem matekból, akkor megkapom az 50 pontot a matek emeltért?

Figyelt kérdés

#matematika #bonuszpont
2015. jan. 22. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, miért kapnád meg?
2015. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mindhárom tárgy választható a szakra. Angolból már megvan az emelt érettségim, és mellé másik választottnak a közép törit választanám,mert azt jobban megtudom írni. Ha matekból emeltezek(de nem választott) akkor megkapom az 50 pontot?
2015. jan. 22. 20:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a szak nem írja elő, hogy azt a tárgyat figyelembe veszik, akkor mit sem ér.

Ha pl bölcsészetre akarsz menni, de emelt matekot teszel és matekot nem nézik, akkor nem számítják be az 50 többletpontot.

2015. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Corvinus gazdaságira szeretnék menni.Remélem így érthetőbb :D
2015. jan. 22. 20:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy választott tantárgy. Azt a pontszámot kapod meg, amelyik számodra a legkedvezőbb.

De amúgy meg ott a pontszámító kalkulátor, miért nem számolod ki?

2015. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A pontszámító kalkulátor jelenleg a 2015. februárban induló, KERESZTFÉLÉVES képzések felvételi eljárásának pontszámítási szabályai szerint számol!


ezt irja a felvi.hu és nem tudom hogy van e különbség a szeptemberi és e között

2015. jan. 22. 20:37
 7/11 anonim ***** válasza:
A pontszámításban miért lenne különbség?? Legfeljebb a szak nem indul akkor amit te akarsz, és akkor nem tudod bejelölni.
2015. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én értem mit akarsz. Ha a matek 50 pontot akarod, akkor a matekot kell számolnod a törivel, vagy az angollal, tehát emeltért plusz pont csak akkor jár, ha viszed azt a tárgyat. De úgy is a legjobbat fogják nézni. :)
2015. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De itt az a lényeg, hogy nem ő választja ki, legfeljebb azokra a tárgyakra jobban készül és reménykedik benne, hogy úgy sikerülnek ahogy azt ő szeretné. Ha viszont nem sikerülnek jól, akkor az senkit sem érdekel, hogy ő mit "választott" előtte, azt fogják számolni, amelyik a legjobb számára.
2015. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan szánolj a pontszámítóval, benne vannak a szeptemberi képzések.
2015. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!