Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így mennyi pontot szerezhetek...

Így mennyi pontot szerezhetek a felvételihez? És lehetek államilag támogatott? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom, mire adnak pontot, csak most dőlt el, hogy tovább fogok tanulni. Leírom röviden a lényeget:

Élelmiszermérnöknek szeretnék tanulni, már elvégeztem egy technikumot, vagyis most végzem. Az érettségim két négyes és három hármas. Nem vagyok nagycsaládos, nem vagyok roma, de az anyukám egyedül nevel, és kapok rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt. Azt hiszem, talán azért is jár..? És a másik kérdésem, hogy ha az érettségi után már egy szakmát tanultam, akkor nem vesznek fel államilag támogatottra? Egyébként levelezőn szeretnék jelentkezni.

Sajnos nemigen tudok segítséget kérni senkitől. Ha tudtok esetleg választ, annak örülnék.



2015. jan. 25. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az érettségi jegy számít, hanem az elért százalékos eredmény. Az sem mindegy, hogy milyen tantárgyakból érettségiztél, meg kell nézni, hogy az élelmiszermérnöki szakon melyek a felvételi tárgyak, amikből sázmolhatják a pontjaidat. Államilag támogatott természetesen lehetsz, amennyiben a kinézett felsőoktatási intézményben a levelező szak nem csak önköltséges formában indul.

Ezekre a kérdésekre és még sok másra is megtalálod a választ a felvi.hu-n!

2015. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyvk változott, annak már több feltétele is can.
2015. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
felvi.hu-n mindent megtalálsz. Levelezőn és államilag finanszírozott formában 3 egyetemen indul élelmiszermérnök. Ahogy néztem elmúlt pár évben 280-320 között volt ponthatár. Ha a 2 számított tárgya legjobb esetben 79%, akkor 316 pontod lehet. Ez a maximum. Szerintem mind a hármat jelöld be.
2015. jan. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!

A szükséges érettségiket néztem, megvan a tantárgy, ami oda kell. És nézegettem a felvi.hu-t is, bár nekem olyan hiányosnak tűnt. Biztosan velem van a baj. Eddig nem készültem tovább tanulni, most viszont mindenképp szeretnék, ezért görcsöltem rá kicsit.

2015. jan. 25. 16:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, a másik..a jelentkezés is pénzbe kerül, ugye? Ezt hallottam. És ezt nem is láttam sehol kiírva, pedig jó lenne tudni. Sokat most nem engedhetek meg magamnak.
2015. jan. 25. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!