Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen tanuljak...

Finalman kérdése:

Melyik egyetemen tanuljak Gazdaság és Menedzsmentet?

Figyelt kérdés

1-Széchenyi István Egyetem

2-BME

3-BGF

4-Esetleg más?

Melyik egyetemet látjátok jobbnak, olyan szempontból, hogy melyik diplomával lehet könnyebben elhelyezkedni, melyik egyetem gyakorlat orientáltabb és még sok más szempontból? Eléggé tanácstalan vagyok, hogy megéri-e felmenni Pestre(Győr közelében lakom), illetve mivel 460 pontom nincs így önköltséges formában, én kéne fizessem, ergo Diákhitel, persze azért nem mindegy, hogy 180.000 vagy 300.000.

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2015. jan. 26. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha mindenképpen erre a szakra akarsz menni, akkor BGF v BCE sztem.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor mást tanulj inkább. Sajnos az ilyen tájékoztatókból és a tanáraidtól se hallod az igazságot, hogy ez a szak pályakezdőként kb. semmire nem jó. Másoddiplomának 4-5 éves mérnöki v közgazdász munkaviszonnyal lehet vele igazán valamit kezdeni. Javaslom, hogy inkább tanulj egy másik közgazdasági szakon (alk. közg, pénzügyi stb.)

2015. jan. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt győrben nekem ismerős mást mondott:/ kicsit tudnál tágabb magyarázatot, vagy mit javasoln? :)
2015. jan. 27. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Tágabb magyarázatot nem tudok. Egy cégnél a menedzsment rész az a vezetést takarja gyakorlatilag. Nem igazgatóra kell gondolni, de pl. egy gyárban a projekt menedzser az egy adott gyártott alkatrész gyártását felügyeli, irányítja, tartja a kapcsolatot a vevőkkel/megrendelőkkel. Gondolhatod, hogy erre nem egy pályakezdőt fognak alkalmazni. Persze lehet vele állást találni, ilyen aktatologató lehetsz bárhol
2015. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamit fogadj meg. Ha gazdasági szakra mész, akkor ne csak az egyetemi tananyagot "magold" be. Mássz bele a gazdasági, pénzügyi témába, amilyen mélyen csak tudsz.


;-)

2015. jan. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp beleszeretnék ,,kostolni'' mindenbe, ebben az ágazatban, majd miután sikerült dönteni, hogy pontosan milyen szakmaban szeretnék elhelyezkedni, akkor egy mestert is szeretnék csinálni, legalábbis ez a célom.
2015. jan. 31. 10:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted a kihívást akkor BME :) (kiba.szott nehéz matek + szopatás, de amúgy jó)
2015. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TamásTóth ***** válasza:

Budapesti vagyok, igy csak arról tudok nyilatkozni, hogy itt milyen.


BCE,BME,BGF bármelyikével eltudsz helyezkedni fél éven belül. (én még az utolsó évemben végig dolgoztam gyakornokként és aztán átvettek rögtön teljes állásra) GM-mel nagyon sok minden lehetsz még. (BME-re jártam igy arról tudok beszélni)


BME-n tudsz "specializálodni", ami annyit takar, hogy 3 féléven keresztül kell irnod valameilyen témáról (ez lehet szinte bármi a amarketingtől kezdve a pénzügyig/számvitelig) Ha jól használod ki ezt a lehetőséget, akkor nagyon sok tudást magadba szívhatsz.


Én jelenleg egy Multinál dolgozok pénzügy területen egy SSC-ben (Shared Service Center) és a pályakezdő fizetés 250-350 ezer brutto között van.


Diákhitelt simán megéri. Egyik ismerösöm NG-re járt BME-n, vett fel 1 millió diákhitelt és 6 hónappal a diploma megszerzése után visszafizette az egészet. (Ő is egy multinál dolgozik)

2015. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
CORVINUS Egyetem. 🎓 nagyon jooo ::) tetszene ;) es Megéri feljönni :)
2015. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:

Bruttó 250-350 nagyon karcsú. Főleg Pesten. Pesttől 60 km-re lakom, de itt a nettójuk is több, pedig a fele azt se tudja hol van...


Szerintem azért ez egy nyelvvizsgával legalább nettó kéne hogy legyen. Technikus vagyok, és a 250 nekem is megvan nettóba...


Most néztem ki ezt a szakot, nagyon kíváncsi vagyok milyen.

2016. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!