Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti milyen nehézség szerinti...

Ti milyen nehézség szerinti sorrendet állítanátok fel az alábbi szakok között?

Figyelt kérdés

Egyetemre készülök, és mivel a pontszám nem sokat árul el, érdekelne, hogy hol, mit könnyebb/nehezebb elvégezni.. Ti milyen sorrendet mondanátok az alábbiakra?

- BME TTK Matematikus

- BME VIK Mérnök informatikus

- ELTE TTK Matematikus

- ELTE IK Programtervező informatikus

(Esetleg még a fentiekhez képest hozzávéve a két egyetem fizika szakjait is..)



2015. jan. 27. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Mérnök infó

Programtervező infó

ELTE matek

BME matek

2015. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem meg tuti a matek lenne a legnehezebb, a többi azért némileg gyakorlatiasabb, az kicsit segít amegemésztésében.
2015. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

Teljesen jogos..

Kérlek írjátok oda azt is, hogy milyen szempontok, tapasztalat, információ stb. szerint állítottátok fel a sorrendet..

2015. jan. 27. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Ez attól függ mi érdekel jobban, neked milyen a mentalitásod, elméleti vagy inkább alkalmazott tudományok érdekelnek stb.


Hiába írja valaki, hogy neki könnyű, ha téged nem érdekel, vagy nem érted meg és fordítva

2015. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
VIK-en nagyon brutál a matek (meg minden más is ^^)
2015. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

ELTE Proginfós vagyok. Szerény meglátásom szerint a BME mérnökinfó nehezebb az ELTE proginfónál, bár ez biztos beállítottság kérdése is. BME-n van fizika, ELTE-n intenzívebb a programozás, emellett a matek szerintem mindkét szakon hasonlóan kemény.


Hogy a Matematikus szakok közül BME vagy ELTE TTK... hát ezt nem tudom :D

Az pedig teljesen beállítottság kérdése, hogy a matekszakokat, vagy az informatikus szakokat tartod nehezebbnek, programozás/fizika mennyire vonz, ez a kérdés igazából. Matekot mind a négy szakon kapsz a pofádba rendesen (Matematikus szakon nyilván többet). :D

2015. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A mérnök informatikusról nem tudok véleményt mondani.

ELTE TTK Matematikus

BME TTK Matematikus

ELTE IK Programtervező Informatikus.

2015. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
By the way, csak engem frusztrál, hogy mindenki kilistázza a saját sorrendjét, de azt nem mondják, hogy nehézség szerint csökkenő, vagy növekvő az a sorrend? :D
2015. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Ja, utolsó vagyok, elfelejtettem a szempontokat, elte matematikus vagyok, szerintem a bme picit könnyebb, bár nem könnyű és szép dolog azt is elvégezni. Proginfósok közül többet is ismertem, összességében az általános véleménnyel ellentétben nem olyan szörnyű náluk a matek + programozás.
2015. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Igen, a skála két végét tényleg nem ártana rögzíteni :)

Egyébként, aki megírta a véleményét mi alapján rangsorolt? (megtanulandó anyag mennyisége, számonkérések minősége vagy szívatás mértéke a tanároktól?)

Gondolom a népszerűbb infón nagyobb lehet a kiszóródás is, az plusszba rátehet még a nehézségre..

Még annyit, hogy hallottam, hogy a fizika szak brutális.. Ezt hova szúrnátok a rangsorban? (a fizika nem opció ugyan, csak a viszonyítás miatt érdekel, mert sokat meséltek róla..)

2015. jan. 27. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!