Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztikával tantanár?...

Germanisztikával tantanár? Hogy tovább?

Figyelt kérdés
Szeretném majd a németet általános vagy középsuliban oktatni. Ehhez valamilyen minort elég felvennem második évtől, vagy ha végeztem akkor mindenképpen el kell mennem "MA" tanárira? Hogy működik most ez?Meg akkor még egy szakot ki kell tanulnom, mert egyszakos tanárokat már nem képeznek?!

2015. jan. 27. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
A jelenlegi rendszerben úgy lennél némettanár, ha újra felvételiznél osztatlan tanárképzésre, és elvégenéd az 5+1 éves képzést. Már kifutóban van az alapszakra+ minorra épülő mesterszakos tanárképzés, lassan mér nme hírdetnek meg ilyen szakokat. De TERMÉSZETESEN a régebbi rendszerben sem lehettél volna tanár pusztán egy alapszakkal. Mégis hol tanultad volna meg, hogy kell tanítani?
2015. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Na most akkor végképp összezavarodtam :S

2015. jan. 27. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Igaz, ha a felvi.hu-n írták. Én csak egy tanár vagyok, honnan is tudhattam volna...
2015. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem nem, félrre ne érts. NEM beszólni szerettem volna ezzel neked:D

Csak mindenki mást mond. Az egyetemen pl. azt mondta az egyik germanisztikás hallgató, hogy ők felvettek melé mondjuk angol minort, és pedagógiás tárgyakat. Ez eddig nekem is világos. De aztán még az se tiszta, hogy aki alapból osztatlan tanárképzésre jelentkezik, ott ugye a legelején van alkalmassági vizsga, ebben az esetben meg nincs, meg az tény hogy tanári képesítést nem ad. Anélkül meg "nyelvtanár" pozíciót hogy lehetne betölteni?


Ahány emberr, annyi verziót hallottam már. Felvi-nek is írtam már, de nem igzaán szándékoznak váálaszolni.

2015. jan. 27. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Alkalmassági az osztott tanárképzésen a tanári MA-ra való felvételinél van. Az egy dolog, hogy eddig az volt a rendszer, hogy az alapszakon felvettél minort, aztán a kettőből lett kétszakos tanár az MA-n, de ez a rendszer már kifutóban van, és akik most elsősők BA-n, szinte biztosan nem tudnak már tanári MA-ra jelentkezni.


A bölcsész alapszak meg nem ad pedagógiai végzettséget. Az egy dolog, hogy egy falusi iskolában a tanárhiány miatt milyen megoldásokra szorulnak rá, de törvényesen csak pedagógiai végzettségű személy taníthat iskolában, sőt, most már nyelviskolában is.

2015. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, sajnálattal hallom és köszi a választ.


Még egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy germanisztika alapszakkal milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak? (felvi-n szerepel a némettanári is, ezért az ott leírtak már nem mérvadóak számomra.)

2015. jan. 27. 19:25
 7/8 A kérdező kommentje:
ezekszerint akor ha németet szeretnék tanítani akkor csak és kizárólagosan az Osztatln tanárképzés az egyetlen lehetőség számomra?
2015. jan. 27. 19:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Német alapszakkal leginkább ott tudsz elhelyezkedni, ahol elvárnak diplomát és német nyelvtudást.
2015. jan. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!