Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hamarosan elérkezik a február...

Hamarosan elérkezik a február 15, és még nem tudtam dönteni. Szociológia vagy pedagógia? Örülnék, személyes tapasztalatoknak.

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, humán beállítottsággal, emelt szinten szeretnék magyarból érettségizni. Pécsen szeretnék továbbtanulni, csak még nem sikerült döntenem. A szociológia mellett azok az érvek szólnak, hogy érdekes, változatos, szívesen foglalkoznék emberekkel. Viszont matek.. Ami nekem nem megy. sokan mondják, hogy ez ne tántorítson el, mert a statisztika az tanulható.. Valakinek személyes tapasztalata ez ügyben?

A másik pedig a pedagógia.. Magyar töri szakos tanár? Jobban eltudnék helyezkedni ezzel a későbbiekben?

Előre is köszönöm a véleményeket!



2015. jan. 27. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Na most akkor pedagógia vagy tanárképzés? nem ugyanaz a kettő...
2015. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a tanárt választanám. Volt szociológia órám, de nem sok értelmét találtam. Olyan problémákkal foglalkozik, mint a szegénység(ezen belül is abszolút/relatív, mi számít szegénynek meg ilyenek), vagy például hogy integráljunk betegeket a társadalomba. Persze lehet, hogy téged ez érdekel, azt nem tudhatom. Nem tudom mennyi statisztika kell hozzá, de szerintem az is elég nehéz ága a mateknak.
2015. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát úgy tudom, hogy lehet úgy pedagógiát tanulni, hogy még nem tudom mi leszek, aztán 2 év(?) után szakosodni, és akkor lehetek ifjúságsegítő, vagy tanári képzést is választhatok..De lehet, hogy teljesen félre informáltak..

A szociológiát azért tartom érdekesebbnek, mert a szegénység és az ebből fakadó problémák egyre jobban beköltöznek a mindennapjainkba (sajnos), így talán eltudnék majd helyezkedni...

2015. jan. 27. 20:54
 4/9 A kérdező kommentje:

vaaaa nem tudom ennyi idősen ennyi idő alatt eldönteni, hogy mit kezdjek az életemmel :(((((((((

(Kicsit nagyon kétségbe vagyok esve :) )

2015. jan. 27. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi. Az én lányom (és egy 36 fős osztályom) érik idén, és kb a fele tanácstalan.

A szociológia annyira nem az emberekkel való foglalkozásról, sokkal inkább az emberekről szól. Tömény kutatás, statisztika.

A pedagógia a tanítás elmélete. Mit, hogyan, miért... elhelyezkedni leginkább a felsőoktatásban lehet utána, meg napközis nevelőként, máshol nem igazán.

A magyar-tör szak dicsérendő, ha tényleg el tudod képzelni akár azt is, hogy egy szakiskolában taníts lógós, motiválatlan és lusta diákokat, mert nem csak elitgimiben találhatsz állást.


Ha a kettő ötvözete érdekel, miért nem mész konduktornak, gyógypedagógusnak? Ott segítesz és tanítasz egyszerre...

Ha segítő szakmát szeretnél, a szociológiánál gyakorlatiasabb a szociális munka, szociálpedagógia.

2015. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz, hogy megkérdezik, merre tovább én meg csak nyökögök.. Vagy elsírom magam. Egyik sem jó.

Ez a baj, hogy nem igazán tudom elképzelni magam tanárnőként.. Egy trehányabb gyerek sikertelenségét saját kudarcként élném meg.. Valószínű..

Az ifjúságsegítőről azt olvastam, hogy csak 2éves képzés indul. (Nem ad diplomát.. szeretnék diplomát :( )

Legszívesebben pszichológiát tanulnék, de álom a 430-50 pont..

2015. jan. 27. 21:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Társadalmi tanulmányok?

Kicsit szociológia, kicsit politológia, kommunikáció, elég széles területet lefed, és akkor utána az alapján tudsz mestert választani, ebből melyik fogott meg...

[link]


kevesebb benne a matek, mint a szociológiában :)

2015. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utána olvastam, a politológia érdekelne, Pécsen van is és nem durva a ponthatár
2015. jan. 27. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

HAjrá :) Nézegess szakleírásokat, tanterveket, hátha lesz valami, amire azt mondod, hű :)

Sok sikert, és ne akarj sírni, ha megkérdezik, mit akarsz. Te legalább nem azért írsz be egy szakot, mert hű, azzal jól lehet majd keresni.

2015. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!