Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon Egyetem, vagy Óbudai?...

Pannon Egyetem, vagy Óbudai? (műszaki irány)

Figyelt kérdés

Szeretnék bejelölni még legalább kettő szakot az első választott mellé, amiknél alacsonyabb a ponthatár.

Ezeket néztem:

PE gazdinf 270, villamosmétnöki 240 (esetleg proginf 265)

Óbudai mérnökinfó 280, villamosmérnöki 240

(tehát egy infós és egy vm szakot akarok ezekből kiválasztani)


PE mellet az szól, hogy közel van, Óbudai mellett, hogy fővárosi iskola.



2015. jan. 29. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol 280pont a bekerülési minimum, nem tudom honnan vannak ezek a ponthatárok.

Villamosmérnökit az OE-n érdemes, ha a BME nem opció.

2015. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, hülye vagyok, most megemelték a minimum pontszámot.

Akkor viszont a ponthatárok összetorlódnak, vagy valamelyik emelkedhet?

Első hely már elvileg megvan, a 2. 3. helyre szeretnék két szakot bejelölni, hátha nem jön össze a pont.

2015. jan. 29. 19:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát már pár éve emelik fokozatosan minden évben 20 ponttal, de eddig BME-s képzéseket leszámítva többnyire ugyanúgy a minimum pont kellett a legtöbb műszaki szakhoz. Szerintem amihez tavaly 260 kellett ahhoz idén se lesz több 280-nál.
2015. jan. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a PE közel van, menj oda. Egyébként műszaki területen csak a BME-t ajánlanám.

Önmagában az, hogy valami a fővárosban van sajnos nem jelent minőséget. Vidéken is lehet jó egyetem (például a szegedi molekuláris biológia, gödöllői agrártudományok, soproni erdőmérnöki) és Budapesten is vannak csapnivaló intézmények (ezeket fel sem sorolom olyan sok van).

2015. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az OE Kandó az pont az amit mindenki ajánl a BME után és nem csak azért mert budapesti.

De amúgy egyetértek abban hogy nem feltétlen garancia semmire, hogy most épp a fővárosban van az adott iskola.

2015. febr. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én nem garanciára céloztam, hanem arra hogy ha esetleg nem a környező megyékben keresnék majd munkát, akkor valószínűleg jobban elismerik a nevesebb fővárosi egyetemeken szerzett diplomát.

Első helyen a PE-MIK is érdekel - nyomják bele a pénzt a karba, és jók a kapcsolatok (meg tizede létszám, mint mondjuk BME-VIK-en), jól el lehet helyezkedni pályakezdőként; emellett a BME-VIK.

Második helyre pedig akkor OE-t jelölök, mert jókat mondanak róla, meg az hazulról való kimozdulás is fontos szempont (ha itt maradok, félek hogy később már nem merek lépni).


Akkor még egy kérdés:

OE-n belül villamosmérnöki, mérnökinfó - melyiket jelölnétek szívesebben?

2015. febr. 1. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
villamosmérnök
2015. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Attól függ, melyik érdekel jobban. Én villamosmérnök hallgató vagyok, igaz csak az 1. félévemen vagyok túl. Villamosságtan órán Hálózatokat rajzoltunk, ellenállásokat számítottunk különféle módszerekkel, térerősségeket, kondenzátor kapacitásokat számoltunk. Digitális technika órán különféle logikai kapukból építettünk logikai hálózatokat, ez majd később a programozásban lesz segítség szerintem. Ez az abszolút hardver része az infónak. Igaz tanultunk egy kicsit a programozásról is, de az majd szerintem csak később lesz komolyabb. Szóval ha érdekel a nyákos, forrasztós kaland, és valami "élő" szerkezetet akarsz összerakni, akkor a villamosmérnöki jó választás.


Ha az infó része érdekel, akkor te "csak" programozni fogsz de azt nagyon [SZERINTEM]. A NIK részlegről nem tudok semmit mondani, nincs tapasztalatom. [!]

2015. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!