Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE JGYPK tanitó szakra...

SZTE JGYPK tanitó szakra szeretnék jelentkezni az idén. Mennyire nehéz oda bekerülni?

Figyelt kérdés

Valamint mennyire nehéz az alkalmassági vizsga? Lehet akár esélyem

Vagy jobb ha az ember le tesz róla?

Válaszokat előre is köszönöm!!:)


2015. jan. 29. 22:29
 1/2 anonim válasza:

Tavaly 260 pont kellett hozzá (gondolom ezt tudtad)

Az alkalmassági három részből tevődik össze.

Testi alkalmassági:

-az oktató által mutatott gyakorlatokat kellett megismételni

- bizonyos távolságról kislabdával el kellett találni a kosárpalánkot (3 próbálkozásod van)

-felfelé fordított padon kellett végig menni , megfordulni rajta,leguggolni

- a végén pedig futás van ,ami asszem a lányoknak 5 perc a fiúknak 8 (de ebben nem vagyok teljesen biztos)

Ha valamiben bénázik az ember adnak lehetőséget, hogy újra próbálja. (Csak a nagyon bénákat nem engedik át, én azért előtte eljártam futni, hogy nem egyek annyira puding)

Ének alkalmassági:

-20 általad ismert népdalt kell vinni

-ebből egyet TE KIVÁLASZTASZ és elénekled a biztosság tagjainak illetve az énekszakos tanár tapsol neked pedig vissza kell tapsolni azt (egy egyszerű ritmusvisszhang)

Elbeszélgetés:

-megkérdezik miért ezt a szakot választottad (NE MOND azt, hogy szereted a gyerekeket, mert ez egy tök alap dolog valószínűleg ezért jelölöd meg ezt a szakot)

-egy meséből kell még egy részt felolvasni szépen artikulálva, hangsúlyozva az adott részeket (ezzel azt nézik van e beszéd hibád)~> nekem az Aranyhajból kellett egy részletet olvasnom.


Nem vészes az alkalmassági csak oda kell figyelni. Amikor én voltam, akkor az ének volt szelektáló tárgy.


Tanulni nem árt..eléggé követlenek az embertől de meglehet csinálni. A matek a szelektáló tárgy ; most kezdem a második szemesztert és 4 matekom lesz.De jó tanárral és szorgalommal azt is meglehet tanulni.

Mivel java részt lányok vannak ezen a szakon a fiúkkal kicsit kivételeznek.

Hirtelen ennyi jutott eszembe de ha van valami kérdésed még írj nyugodtan egy üzit és szívesen válaszolok.


20/L

2015. jan. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, lehet irok még privátban !!!:)
2015. jan. 31. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!