Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem elvből rosszak...

Csak szerintem elvből rosszak a magyar tesi órák?

Figyelt kérdés

Külföldön nem tudom milyen. Világosan kimondták hogy:"Az a célunk hogy megszerettesük a fiatalokkal a mozgást". Én nem értem hogy egy kövér kölök (mint én) hogy foglya megszeretni a mozgást ha a sz*rt is kihajtják belőle. Főként a szertorna és a kézenállás fejenállás szerű feladatok piszkálják a csőrőm. Aztán csodálkoznak hogy miért nem sportol a magyar. Azért mert az az emlék maradt meg bennük hogy gyerekként menyit szenvedtek tesi órán és nem akarják még egyszer átélni. És azt se értem hogy a kézenállásra, fejenállásra, cigánykerékre mikor lesz szükségünk az életben? Még ha katasztrófa lesz és túl kell élnünk még akkor se lesz ezekre szükség (a tigrisbukfenc, kötélmászás,szekrényugrás tényleg hasznos lehet). És miért várnak el annyit egy kövérebb alacsonyabb gyerektől mint egy normális alkatú magasabbtól? Nektek mi a véleményetek ezekről? És az én érveim mennyire jók?


16/F



2015. febr. 2. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

"És miért várnak el annyit egy kövérebb alacsonyabb gyerektől mint egy normális alkatú magasabbtól? Nektek mi a véleményetek ezekről? És az én érveim mennyire jók? "

1:Nem várnak el annyit. Te vársz el magadtol ha jobb jegyet akarsz.

2:"Érveid" semmire sem jok.

2015. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindig a tüdőm fájt tesiórán, ha futni kellett, de attól még csináltam, mert azt mondták. 16-17 éves voltam, mikor elkezdtem azt mondani, hogy nem, és még mindig nagyon bánom, hogy nem 10 évvel korábban.


Az érveidre mire kéne "jónak" lenniük?

2015. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*érveidnek
2015. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk mindig úgy volt, hogy a gyerekekhez mérten osztályoztak. Tehát ha tudta a tanár, hogy xy-nak nehezebben ment akkor arra is ötöst kapott ha MEGPRÓBÁLTA. Egyébként a tornába annyi a lényeg, hogy el kell higyjed, hogy sikerülni fog és akkor így is fog történni.
2015. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ a tanártól is. Van ahol rendes de van ahol csakis adatok alapján osztályoz. Ami ugye baromi igazságtalan,hogy mondjuk egy 65 meg egy 78 kilós gyereknek ugyannyira jár az 5-ös..


Sajnos a testnevelést nagyon nehéz megreformálni a rengeteg eltérő gyerek és a lehetőségek miatt szóval ilyen marad egy darabig.

2015. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Már az is nonszensz, hogy osztályozzák a testnevelést. Tényleg az lenne a cél, hogy megszerettessék a gyerekekkel a mozgást, csak éppen pont az ellenkezője történik. Mint az összes többi tanórán, itt is arra kíváncsi a tanár, hogy mit NEM tud a gyerek, nem arra, hogy mit tud, és itt bukik el az egész. Sajnos több a frusztrált szadista a testnevelőtanárok között, mint az olyan pedagógus, aki a diákok alkatához, képességéhez igazítja a gyakorlatokat.
2015. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálatok legalább megvan tartva az óra.Nálunk heti 3-ból 2 ált.elmarad azon az egyen meg mindenki azt csinál jóformán amit akar.Na nem mintha hiányozna a tesi,mozgok én eleget máshol.
2015. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!