Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet válasszam?...

Anakreon kérdése:

Melyik egyetemet válasszam? OE vagy SZIE

Figyelt kérdés
Gépész, vagy Mechatronikai mérnökire mennék, és az Óbudai Egyetemet vagy a Szent István Egyetemet ajánlanátok ezen szakterületen? A képzés minősége elsődleges de minden szempont számít :) Na meg nem tudom melyik a "nevesebb" egyetem.

2015. febr. 5. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
SZIE nem műszaki egyetem, az egy vicc. Akkor már inkebb Győr (SZE) vagy Miskolc (ME).
2015. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De miért mondasz ilyet?
2015. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gödöllő drága, nekem van ismerősöm aki oda jár, és pesten olcsóbb az albi, onnan ingázik. A SZIE jó egyetem, én is járnék oda csak hiányozna a reggeli tömött metró az izzadt emberekkel, és még mindig van olyan zuga Pestnek sok év után ahol még sosem jártam.

Ha a név kell ott a BME. Én bevallom azért mentem yolobudára, mert oda mentek a haverok is.

2015. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

1. Gépészben a BME lenne a legjobb, de az itt nem kérdés.

2. A SZIE egy jó egyetem, a gépészkara is jó, régóta egyetemi szintű, Doktori Iskolával is rendelkezik.

3. Az OE egy kváziegyetem, amelyet olyan műszaki főiskolák egyesítésével hoztak létre amelyek oktatói kara kiszorult a BME-ről. Gépész területen nem rendelkezik doktori iskolával, régen is csak főiskolai szintig képeztek üzemmérnököket. Nem vehető komolyan.

2015. febr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
alapképzés tekintetében mindenhol ugyan olyan üzemmérnököt képeznek, akkor meg nem mindegy? doktori iskola ugyan...
2015. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%

Hát nem mindegy, hogy olyan professzori kartól tanul az ember, akik a kutatás és fejlesztés nemzetközi élvonalába tartoznak, nemzetközi projektekben vesznek részt, képesek MAB által akkreditált doktori iskolát működtetni, lépést tartanak a világgal,

vagy olyan gyakorlatiasnak mondott "szakemberektől", akik teletömik a fejedet a létező legelavultabb "értékes" tapasztalataikkal és akiknek fogalmuk sincs, hogy mik lesznek a jövő kihívásai 5-10 év múlva.


Nagy kérdés, hogy betanított mérnök szeretnél lenni, vagy szakterületed nemzetközi szinten versenyképes szakértője.

2015. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

EmberAdam3!

Részben igazad van, részben nem. Nem tudom, hogy te is műszaki egyetemre jártál-e, vagy esetleg ott végeztél, de nem teljesen igaz amit írtál. A SZIE-ről nem nyilatkozom, azt nem ismerem. Rengetegen fényezik a BME-t, amit nem teljesen értek. Már többektől hallottam, akik a BME-ről jöttek át hozzánk, hogy töl ugyanazt tanulták mint mi, csak vizsgán nem azt kérik számon. Vagyis igen, de jelentősen megnehezítve azt. Emiatt lehet jobb a hírneve, ugyanis nehezebb elvégezni, de NEM FELTÉTLENÜL tanítanak többet. Ha érdekel a szak, akkor úgyis utánajársz a dolgoknak, hiába találkozol sz@r tanárokkal. Mert azok a BME-n is vannak, akármennyire is neves suli. Nyilván nem becsmérelni akartam, de az OE is jó suli, ahol sajnos szintén vannak sz@r tanárok, de olyan professzorok is akik bármikor szívesen segítenek.

Mielőtt azzal támadnál, hogy biztos nem vettek volna fel a BME-re, tévedsz. Magasan bekerültem volna, de inkább az OE-t választottam.

És még annyit, hogy sokan otthagyják a BME-t, és átjönnek hozzánk, mert sokkal gyakorlatiasabb a sulink. Persze az OE sem az a "hűdekirály" suli, de egyáltalán nem rossz.

2015. febr. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Utolsó!

Én nem vitatom, hogy az OE-n is vannak jó tanárok is meg rosszak is és azt sem vitatom, hogy a BME-n, vagy a SZIE-n is van ilyen is meg olyan is.

Azt is elfogadom, hogy nem feltétlenül az az értékes egy intézményben, hogy azt nehezebb elvégezni, mint a másikat.

Azonban továbbra is úgy gondolom, hogy léteznek jobb színvonalasabb egyetemek és léteznek kevésbé jók.

A jobb és rosszabb természetesen nem minden egyes oktatóra és hallgatóra vonatkozik, hanem az együttes közállapotokra, szakmai nívóra, a dolgokhoz való hozzáállásra, közhangulatra.

Az én véleményem szerint egy egyetem színvonalát nem a pénz, nem a hírnév, nem a méret, hanem a professzori kar színvonala határozza meg. Egyetemen jó oktató az lehet, aki élvonalbeli művelője (kutatója-fejlesztője) a saját szakterületének. Mert ezen a szinten csak azt tudja valaki átadni, amivel maga is rendelkezik. Igenis hiszem, hogy jó képzést olyan intézmény tud nyújtani, amelynek oktatói kara nem csak, éppen hogy meg tudja tartani a BSc-s órákat, hanem képes magasabb szinten, arra épülő MSc-k sokaságát és PhD-képzéseket is indítani, azaz legalábbis van MAB által akkreditált Doktori Iskolája, vannak olyan vezető kutatói, akiknek a szakmai teljesítménye megüti azt a szintet, hogy a MAB törzstagi akkreditációjának megfeleljenek, tudnak nemzetközi tudományos folyóiratokban és konferenciákon publikálni, tagjai lehetnek nemzetközi tudományos társaságoknak, szerkesztőbizottságoknak, akadémiáknak stb.

Sajnos én azt tapasztaltam, hogy a felsőoktatásban a "gyakorlati, gyakorlat-centrikus, gyakorlatias" jelzők legtöbbször nem azt jelentik, hogy ott gyakorlatban jól hasznosítható tudást lehet szerezni, hanem ez a jelző gyakorlatilag a "gyenge, elméletileg megalapozatlan, tudományos teljesítmény nélküli" fogalmak szinonimája.

A gyakorlatias sajnos általában azt jelenti, hogy a ma bevett gyakorlattal, a ma és a tegnap technológiájával foglalkoznak, mert fogalmuk sincs a holnap vagy a holnapután lehetőségeiről és kihívásairól.

Igen, én azt gondolom, hogy az OE alkalmas arra, hogy BSc szinten kiképezzen olyan mérnöknek nevezett technikusokat, amik nagyon megfelelnek az ipar és a munkaerőpiac jelenlegi kívánalmainak, de nem alkalmas arra, hogy olyan tudós-szakértő-mérnököket képezzenek akik 5-10-20 év múlva, megváltozott körülmények között is képesek lesznek megállni a helyüket, mert képesek önálló kutató-fejlesztő tevékenységre, olyan szilárd tudományos alapokkal rendelkeznek, amelyre újabb átképzések és továbbképzések építhetők, akik képesek stabil alapokról akár teljesen új sohasem tanult dolgokkal is foglalkozni.

Mindez, persze messze nem jeleni azt, hogy az OE-re ne járhatnának tehetséges hallgatók, akiknek mindegy hova járnak, mert a tehetségük úgyis továbbviszi őket. Azt sem jeleni, hogy az OE-n ne lehetne találni olyan kiváló témavezetőt, aki mellett valóban meg lehet tanulni a szakma egy-egy szeletét. Csupán azt állítom, hogy a jobb, igazi egyetemeken ilyen hallgatóból és főleg oktatóból arányaiban több van és erre mondom azt, hogy az egy jobb egyetem.

Üdv:EÁ

2015. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hm... értem. Az a "gyakorlatias jelző" nekem is ilyesmi értelmet takar amit megfogalmaztál. Viszont nekem az a lényeg hogy megkapjam a jó alapokat amire építhetek... és talán a tehetség alatt ez a legfontosabb hogy a bizonyos szakterületen maga az ember hogy épít arra a tudásra amit egyetemen szerez. Arrol beszélek, hogy ha valaki amellett amit tanul, még szabadidejében, nem is hobbi, hanem inkább érdekeltségi szinten foglalkozik a témával. Csak hogy a legjobb alapot e két suli közt nemtudom melyiken tudnám a legjobban megismerni, úgy hogy tudom róla hogy jó helyen vagyok, ez jó út...
2015. febr. 7. 21:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mégis inkább a SZIEt ajánlom, szerintem a szie jobb mint az oe.


Ha érdekel egy kis plusz infó a SZIEGEK karrol akkor tessék:

https://www.youtube.com/channel/UCY0qwuovQxRbC3QZub0s_QQ

2015. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!