Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Akik vidéki...

Egyetemisták! Akik vidéki egyetemet választottak Budapesti helyett, miért döntöttek így? Nem bántátok meg, hogy nem a fővárost választottátok?

Figyelt kérdés

Február 15. a jelentkezés határideje. Én eddig azon voltam, hogy Kaposvárra szeretnék majd menni. (Balaton mellett lakom.) Viszont most kicsit elbizonytalanodtam, hogy lehet Pesten "jobb dolgom lenne".


Kaposvár mellett azért döntöttem anno, mert van az a szak amit én szeretnék tanulni, kis családiasabb egyetem, tetszik a zöld környezet, a campuson megvan minden egyben a kollégiummal együtt. Biztosabb sokkal, hogy kapok kollégiumot és államilag támogatott helyet. Ami nekem nagyon fontos szempont, mert tandíjra nem sokáig futná. új környezet, új emberek, új város. Azonban nem ismerek ott senkit, és a közlekedés is nagyon macerás itthonról oda, ha csak nem autóval közlekedem, ami benzin + komppal nem biztos hogy túl olcsó megoldás lenne.


Budapesten pedig azért gondolkodom most, mert azt ismerem. Ráadásul a fél családom ott él. bár félek, hogy egy kissé függenék tőlük, ugyan akkor néha jó ha tudom van kire számítani ha valami baj lenne. Rengeteg a lehetőség a városban, szórakozás, vásárlás, kikapcsolódás, sport, tanulás stb... A közlekedés itthonról oda egyszerű, gyors. Természetesen ott is van olyan egyetem ahol van amit én szeretnék tanulni, azonban ott kétesebb a támogatott hely, és sajnos a kollégium is. Jóval nagyobbak az egyetemek, "személytelenebbek". Albérletet lehet találni 30-40 körül, lakótársakal de mégis több mint egy 10-20 ezres kollégium.


Tartsak ki Kaposvár mellett? Tudom az az ésszerűbb főleg anyagilag, de a szívem meg most Pest felé húz. Ti miért döntöttetek úgy ahogy?


Nem kérem hogy mondjátok meg mit tegyek, és tudom, hogy nekem kell döntenem, de érdekelne bármilyen vélemény!


19L


2015. febr. 4. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem anno sem a szívem sem a pénztárcám nem húzott Pest felé. Én nem bántam meg a nagy egyetem helyetti családias vidéki egyetemet sem és a várost sem. ( Én nem Pesten és nem is a vidéki egyetem városában lakom.)
2015. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakról van szó.

Ne a város alapján dönts, hanem az alapján, hogy mi akarsz lenni és azt hol oktatják legmagasabb szinten!

2015. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a szak képzési színvonala alapján döntöttem vidéki suli mellett, majd mesterképzésre mentem csak nagy, neves budapesti egyetemre. Ez így éppen tökéletes volt szerintem. Egyáltalán nem bántam meg.

Én nem a város és a társaság alapján döntenék, hiszen ennek úgysincs értelme szerintem. A képzés színvonala és piacképessége alapján döntenék és csak ezután venném számba, hogy mint város, hol érezném jobban magam.

2015. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megkérdezhetem hol tanultál?
2015. febr. 6. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!