Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem jogi...

A Debreceni Egyetem jogi karára szeretnék jelentkezni 2015-ben. A 460 körüli pontom biztosan nem lesz meg. Viszont a fizetősre is jelentkezem. A kérdés pedig, hogy költségtérítésesen mennyi a ponthatár? 400 ponttal van eselyém bejutni fizetosre?

Figyelt kérdés
(még nincs meg a nyelvvizsgám és emeltezek töriből)

2015. febr. 7. 08:13
 1/4 anonim válasza:
Én is pont oda fogok jelentkezni és én is most fogok emelt törizni. :) attól függ a karon belül melyik szakra jelentkezel, de a fizetős olyan 270 körül volt tavaly, szóval oda biztos fel fognak venni.
2015. febr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Es arrol tudsz valamit, hogy ha tul

Sokan jelentkeznek, akkor pl az elso 200 legjobb pontszammal rendelkezoket veszik fel? Vagy ilyen nincs?

2015. febr. 7. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenhova van egy keretszám (fizetősre is), és ha ennél többen jelentkeznek, mindig maximum annyi embert vesznek fel, nyilván akiknek a legtöbb lett a pontja. Így alakulnak ki a ponthatárok...
2015. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól írta. Ami a felvi könyvben van keretlétszám az a maximálisan felvehető hallgatókat jelenti. Ezt úgy számolják,hogy amikor megvan az összes jelentkezés elkezdik nézni a jelentkezési sorrendet és a pontszámokat. Ha pl 200 a keretlétszám és 401 ponttal 192 fő jutna be, míg 400-al 203, akkor 401 lesz a ponthatár és így tovább.
2015. febr. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!