Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Teljesen pánikba estem, hova...

Teljesen pánikba estem, hova jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Kereskedelem marketinget gondoltam először de aztán megnéztem a tantervet és elment tőle a kedvem,hogy mindenféle gazdasági fogalmakat tanuljak,meg azt írták nagyon száraz az anyag. Emberi erőforrások szak meg nem tudom pontosan mit takar. A műszaki menedzser is szóba jöhetne csak lehet hogy túl informatikás egy lánynak?? és nem lehet vele elhelyezkedni... Élelmiszermérnök meg nem nagyon bioszos...


Amúgy matek fizika emeltre járok.Matekból emeltre megyek.


Mit tegyek? Melyik szakot javasolnátok nekem és melyik egyetemen. Nem szeretek magolni.

Veszprém közelebb lenni mint Pest és elszakadni sem szeretnék a családomtól,de a karrier lehetőségek is fontosak.


Nagyon kétségbeestem ,nem tudom mit írjak be a felvin. Lehet hogy nekem egyik szak sem való,és ha majd felvesznek valahova ott derül ki...... :(



2015. febr. 9. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

kerdesed magyarazatabol : " Nem szeretek magolni"

nem akarlak elkeseriteni, de azt sajnos minden iskolaban / egyetemen kell.

mi volna,ha foiskola / egyetem elott elvegeznel valamilyen OKJ-s kepzest, vagy tanfolyamot, akar olyat, ami a tanulmanyaidhoz kapcsolhato, akar olyat, ami teljesen mas teruletu. lehet, hogy egy " sima, ketkezi" szakma jobban fekudne neked, mint a magolos, egyetemis dolgok.

2015. febr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Műszaki menedzseren ám nem csupán informatika van, hanem pont matek és fizika, amikből emeltre jársz.
2015. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
gyere mérnökire, itt nem kell magolni :D
2015. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
A műszaki menedzser szart sem ér kb...
2015. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom mások mi alapján szaroznak le valamit :) én akármilyen szakot nézek, mindenhova az van írva h SZAR meg a BME a király xD Amúgy kedves kérdező én is ezen a szakon is gondolkodom, kíváncsi lennék egy olyan véleményére, aki tényleg oda jár... :/

19/L

2015. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
71%
Kedves kérdező, ha ennyire nem tudod még milyen irányban tanulj tovább, érdemesebb lenne elvégezned inkább egy felsőfokú szakképzést. Ott talán megbizonyosodnál arról, hogy milyen irány a neked való és mi nem, mellesleg az államilag támogatott féléveidet sem pazarolnád ha félúton jutna eszedbe, hogy ez mégsem neked való. Én végzős műszaki menedzser vagyok Budapesten BME-n, itt inkább gazdaságibb a képzés a szakon a többi egyetemhez képest. Szerintem nem nehéz vele elhelyezkedni egyáltalán, rengeteg projektmenedzser, műszaki vezetői állásra várják az ilyen diplomával jelentkezőket. Nyilván mindenhol kell magolni, de például a gazdasági világban is rengeteg számítást kell végezni ami a matek-emeltedből kifolyólag számodra izgalmas lehet. Veszprémi Pannon Egyetem nagyon jó hírű a munkáltatók között, ott műszaki menedzser és élelmiszermérnök képzés is van tudtommal. Egyébként javaslom az egyetemek honlapján a tantárgyi leírások elolvasását, ott láthatod milyen tantárgyak, milyen óraszámban vannak az adott szakon.
2015. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Műszaki menedzseren nem helyeznek túl nagy hangsúlyt az informatikára, csak a nagyon alapokra; inkább tényleg a matekra és a fizikára mennek rá. Alapjaiban erre a két tárgyra épül rá a tantárgyak jó része. A másik fele pedig menedzsment és gazdasági tárgyak.
2015. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!