Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi felvételin hogyan...

Egyetemi felvételin hogyan van ez a besorolás pontosan?

Figyelt kérdés

Úgy működik, hogy összeszedik, hányan tették első helyre az adott szakot, abból kiválasztják az legjobb 80-at, és ha maradt még 20 hely (mert teszem fel, kevesebb volt a jelentkező, mint a maximum kapacitás), akkor megnézik, hány olyan van, aki második helyen jelölte meg és az elsőre nem vették fel, majd azokat is sorba teszik pontszám alapján és kiválasztják abból is a legjobb 20-at?


Csak mert attól félek, hogy ha most megjelölök egy magasabb pontszámú szakot (410 felettit) első helyen és arra nem jutok be, akkor lehet, hogy a másodikra se fogok, hiába van mondjuk 390 pontom, mert a szak kapacitását már kitöltötték azok, akik, első helyen jelölték meg, pedig lehet, hogy a többségnek kevesebb a pontja, mint nekem.


Vagy lényegtelen, hogy hányadik helyen jelölök meg valamit, ha elegendő pontom van hozzá, akkor úgyis engem vesznek fel, nem azt, aki előrébb rakta a kevesebb pontjával?



2015. febr. 10. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
a jelentkezőket rangsorolja a rendszer pontszám alapjàn, majd szépen sorban bepakolja őket a választott helyre. Mivel a nálad alacsonyabb pontszámút utánad fogja csak a helyére tenni, mindegy, hànyadiknak jelölzed a szakot.
2015. febr. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Sokat gondolkodtam, hogy magyarazzam el ezt neked. Vegul arra jutottam, hogy inkabb nem magyarazom, csak fogadd el azt a tenyt, hogy a sorrend nem szamit ilyen esetben. Ha az elso helyre nincs eleg pontod, akkor a masodik helyert nem indulsz rosszabb eselyekkel, mint az aki elsonek jelolte.
2015. febr. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem tudja, hányadik helyen jelölted meg a szakot. A besorolást végző algoritmus sem tesz különbséget a jelentkezők köött ilyen módon.

A besorolás úgy történik, hogy az adott szakra jelentkezőkhöz a számítógép hozzárendeli a pontszámot, aztán elkezdi sorba rakni őket. Mindekit, azt is, aki a második, harmadik, akárhányadik helyen jelölte meg a szakot. Mikor végzett vele, meghúzza a vonalat a minimális létszámnál. Ha ez nincs meg, vége a mesének, a szak nem indul. Ha megvan, folytatja a játékot.

Húz még egy vonalat a maximális létszámnál, aztán elkezd rendezni. Megnézi az első embert: hová is jelentkezett? Ha ez a szak az első neki, besorolja, ide fog járni. Ha a második, akkor megnézi, besorolta-e már az elsőre. Ha oda nem vették fel, akkor marad, ha felvették, kiesik a sorból. Mindenki előrelép egyet.

Ezt végigjátssza mindenkinél, amíg el nem ér a maximális létszámot jelző vonalig. Ha van alacsonyabb sorszámú jelentkezésed, ahová felvettek, akkor oda mész, ha nincs és benne vagy a keretben, akkor besorol az adott szakra. Mikor eléri a maximális létszámot, az algoritmus leáll, megvan a leendő gólyák névsora. Lehet örülni.

Ebben az algoritmusban nem élveznek előnyt azok, akik első helyen jelölték meg a szakot, nem veszik őket előre, nincs garantált helyük. Csak és kizárólag a pontszám alapján rangsorolnak. Ha sok pontod van, ugyanannyi az esélyed a második helyen megjelölt szakra is bekerülni, mint annak, aki ugyanennyi ponttal első helyen jelölte meg.

2015. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már tiszta, köszönöm a válaszokat. :)
2015. febr. 11. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!