Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális dolog, hogy egy...

Normális dolog, hogy egy osztályfőnöknek kell rohangálni a diákok után érettségire történő jelentkezés miatt, noha a diákok elemi érdeke lenne a dolog?

Figyelt kérdés

Csak ők sz**nak rá, a tanárt viszont lecseszik ha nem jelentkezik elég diák?



Nem KLIK_es iskola, hanem alapítványi. Szeptember óta vagyok itt.

Végzős osztályok, papíron 30 -30 fővel.

Mindkettőnek of-je vagyok (már ez megérne egy misét, 2 osztálynak ráadásul végzősnek egyszerre, de hagyjuk).

Érettségi jelentkezés. Minden diáknak elemi érdeke hogy jelentkezzen, hiszen anélkül nincs érettségi és azért jár ide. (Elvileg. Meg azért mert fűtenek és jár a családi, jár a segíjjj a rikárdó családoknak).


Nekem az osztályfőnököknek kell rohangálni a diák után hogy ugyan méltóztasson már jelentkezni az érettségire.

De a rohangálást nem ám úgy kell elképzelni hogy ott az iskolában. Nem.

Hanem menjek ki lakásra hátha elérem ott a gyereket.

Ugyanis.

Bár nappali tagozat és heti 5 nap napi 7-8 órát kéne benn legyenek, a gyakorlat az, hogy a diákok ¾-e soha egyszer se jön be. Egész félévben, egész évben egyszer se.

Az elérhetőségeik vagy kamuk (nem adja ám meg a sok dákó a számát) vagy valósak csak épp szarnak rá. Oda aztán lehet telefonálni, levelet küldeni facebook üzenetet akármit hogy ugyan jöjjön már be legalább aláírni a papírt. Legalább 1 évben 1x 5 percre. Szarnak rá.

A tanárt meg cseszteti a vezetés, hogy „60 diák és csak 20 jelentkezés? És a többi?”


Tessék elintézni! És hogy ha a diák be se jár? Akkor is meglegyen a jelentkezés vagy keresünk más tanárt (=kirúgás). És mit tehetek? Telefonra szarnak posta dettó-hát kimegyek munkaidő után a kedves dakoták nyóckeres lakhelyére és remélem hogy élve megúszom.

Mindez ugye csak miattuk persze, mert annyira kell az érettségi. Nekik, nem nekem.


Kérdésem: miért a tanárnak kell dolgozni azért hogy rikárdóék kezébe érettségi kerüljön?


És akkor magát az érettségit le se írom, ha már a nevét meg tudja mondani már megvan a kettes.

Nagyon komoly, kemény vizsga, a bukás esélye zéró.

Egy kutyát ha odaviszek az is leérettségizik. Nem a tanárok miatt, hanem azért mert a vezetőség közli: kettesnek mindenkinek meg kell lennie. ÉS meg is lesz. Ha mást nem, hát beírjuk kamura a jegyet.


2015. febr. 10. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Sírjunk együtt, 36 fős végzős osztályom van, a lányom is most érettségizik...


és ma szülői, az utolsó. Nyolc éve tanítom őket, a szívemhez nőttek, imádom őket, de nekem is égnek áll a hajam, hogy a szülők borzasztó tájékozatlanok, a gyerekek szintén... és valamennyi felvételizni is fog. HAjtom őket, hogy el ne felejtsék feltölteni a nyelvvizsgáikat, kiosztottam a biziket, hogy scannelgessék, fénymásolják, vissza persze nem hozzák...


Nekünk még hátra van a szalagavató is, szerencsére ebben nagyon önállóak, intézik a ruhát, táncot, tánctanárt, mindent leszerveztek, csak a papírokkal van bajuk.

2015. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mondjuk az tény, hogy ahogy olvaslak, az oktatás két abszolút másik végén és másfajta diákokkal dolgozunk :(
2015. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És te mit tennél olyan diákkal akivel szeptember óta még nem sikerült 1x sem összefutnod?

Az egyik diákot (kora 22 végzősként) pl. azóta mióta hozzám került lesittelték-de engedélyezték neki az érettségit. Viszont a sittről nem jöhet ki, úgyhogy életemben először megjártam egy börtönt is.

Mert én vittem be oda a papírt.

2015. febr. 10. 13:48
 4/10 anonim ***** válasza:

atyaég :(

Szüntették volna meg a fenébe a jogviszonyát, aztán intézzék a bentiek.

Minden tiszteletem azoké a kollégáké, akik ezt csinálják, tényleg.

2015. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ó nem szüntetik meg a jogviszonyát, sőt!

Azt te tudtad, hogy ilyen esetben a diák automatikusan SNI kategóriába kerül (=dupla normatíva) + az államtól még külön pénz is jár utána (társadalomba való beillesztés programja)?

Dehogy rúgja ki az iskola! Több pénzt kap utána mint 3 másik diákért egyszerre!

2015. febr. 10. 14:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Hogy jelentkezhet érettségire, ha nincs meg a szaktárgyi jegye? Az érettségi elnök mit csinál? Én egyébként nem maradnék ilyen helyen, mert ez olyan mélységesen megalázó, hogy annál már utcát söpörni is jobb, a fizetésben meg nem nagy a különbség.
2015. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért rúgnának ki tanárt emiatt? A végzős diákok nagy része már felnőtt, nem kéne a kezüket fogni ilyen ügyben.
2015. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Naiv vagy.

A szaktárgyi jegye nem lesz meg szerinted? dehogynem. Majd kamura beírnak neki X jegyet csak úgy hasból. És nem is feltétlen az őt oktató tanár fogja beírni.


Ho, az elnök? Hol lenne. A helyén. A diák az érettségin magán meg fog jelenni. Elmeséljem hogyan? Két rendőr megjelenik egy rabmobillal, a diák megjelenik kezén lábán bilinccsel (ha nagyon jó lesz, a lábbilincs lekerülhet) rabszáron.

És úgy fog érettségizni hogy ott áll a két egyenruhás mega diák bilincsben. Ezt megtudtam mikor beszéltem a börtönben a tartótiszttel.


"Hogy jelentkezhet érettségire, ha nincs meg a szaktárgyi jegye? Az érettségi elnök mit csinál?"

2015. febr. 11. 08:25
 9/10 A kérdező kommentje:

NAIV 2!


A vezetőség ELVÁRJA hogy a diákok mindegyike (vagy szinte mindegyike) jelentkezzen vizsgára. A tanár meg oldja meg ahogy akarja. Hogy a diákok java része már 18 elmúlt az totál indifferens.


És ha hiszed ha nem, ha nem noldja meg a dolgot, augusztusban nincs ám új szerződés (merthogy itt adott tanévre szóló szerződés van, nem határozatlan idejű!)

Vagyis, nem oldottad meg = ki vagy rúgva.

Nem hiszed? Gyere hozzánk tanárnka és lásd magad.


"Miért rúgnának ki tanárt emiatt? A végzős diákok nagy része már felnőtt, nem kéne a kezüket fogni ilyen ügyben."

2015. febr. 11. 08:27
 10/10 anonim ***** válasza:
Na szerintem pont ez tántorítja el sokakat a tanítástól. Semmi garancia nincs rá, hogy normális suliba kerüljön. Szerintem amúgy tojjál rá. Ne foglalkozz velük semmit, te se járj be órára, aztán kész. Jó persze, ha nem teheted meg anyagiak miatt akkor gáz... bár ilyen hozzáállásnál nem hinném, hogy téged kirúgnának. Próbálj sulit váltani!
2015. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!