Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli Gáspár Református...

A Károli Gáspár Református Egyetem kommunikáció és médiatudomány szakához milyen szakirányok kapcsolódnak, és mit takarnak ezek?

Figyelt kérdés
Az interneten megtaláltam őket, ott fel volt tüntetve egy olyan, hogy "sajtó", azonban ez elég sok dolgot takarhat, mert többféle sajtó létezik. Meg tudná nekem mondani valaki, hogy ez pontosan mit foglal magába?
2010. febr. 11. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
bocs de a kérdésedre nem tudom a választ. de azt sem tudom hogy jön a református egyházhoz a média, és azt se hogy jön a médiához a tudomány... bocs az off-ért
2010. febr. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Előző, lol :D.
2010. febr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük, Emese, ahogy mondani szokás... Eléggé beszűkült lehetsz. :) Ha poén akart lenni, rossz volt. Nézz utána...

Esetleg valaki tud segíteni?

2010. febr. 11. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
nem gondolom hogy beszűkült lennék, világosíts fel légyszíves. kíváncsi lennék a válaszodra. tényleg nem értem a dolgot, és lehet túl cinikus voltam, de engem ez akkor is bosszant egy kicsit. de hátha megértem. de abból tuti nem fogom hogy leszólnak. szóval légyszíves homályosíts fel.
2010. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a református egyházhoz jön a média, hanem az egyetemhez, mert a Károli az elsősorban egyetem, és nem kötelező vallásosnak lenni ahhoz, hogy bekerüljön az ember (pl. én sem vagyok). A japán szak sem függ össze a református egyházzal, pedig az is van azon az egyetemen. :D

A médiához a tudomány? Szerintem ez magától értetődő... az egész média tudományos kutatásoknak az eredménye, valamint van egy úgynevezett médiatörténet nevezetű irányzata, ami teljesen elméleti...

Egyébként ha érdekel, akkor nézz utána neten, és szerintem megérted. Például: [link]

2010. febr. 12. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:

szóval az a felháborodásom tárgya hogy az egyháznak már sikerült párszor bebizonyítani hogy a legfontosabb számára a pénz és az hogy látom olyan dolgokat próbál tenni amivel ismét pénzhez juthat bosszant, egész pontosan felbosszant akkor beirkálok valami hasonlót mint előbb aztán utána már nem is feltétlen értek annyira egyet vele... király mi?:D annyira nem.

csak hát fura nekem hogy évszázadokon keresztül az egyház volt az aki megpróbált minél több embert tudatlanságban tartani, és a tudomány haladása ellen mindent megtenni, és ma kinek vannak iskolái? hát az egyházaknak. és ők akarnak engem tanítani? ennyi mocsok dolgok után? nem engem nem akarnak, max az olyanoknak akiket nem zavar hogy soksok ember halála róható fel az egyházaknak. ez olyan mintha hitlernek vagy sztálinnak elnéznénk a kis hülyeségeit. mert hát eredetileg ők is csak jót akartak, nem?

ebben csak annyi a hiba, hogy ezek talán a református egyháznak róhatóak fel legkevésbé.

amúgy az egyházi iskolákkal magukkal nincs semmi gond. énis jártam kettőbe is, nem volt semmi problémám vele. a médatudomány meg elégfurán hangzik. utána fogok olvasni mert erről valóban nem sokat tudok.

2010. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2010. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Több helyen is kikezdhető a véleményed, bár értem, hogy mire gondolsz.

Nos, én abszolút egyház-ellenes vagyok, abban az értelemben, hogy utálom a hittérítést, ha szinte erőszakosan próbálnak rávenni arra, hogy olyasmiben higgyek, amiben nem akarok, ráadásul adózzak is nekik (és egyébként is, manapság a hit nem egyenlő az egyházzal, talán sosem volt az).

Szerintem manapság az egyházi iskolák száma szinte elenyésző az állami iskolákhoz képest, azok száma pedig a legkevesebb, ahol olyan nagyon szigorúan is veszik a vallásgyakorlást.

Az egyház múltja sötét, de már rég nem azok az emberek tanítanak az egyetemeken, akik vérrel kényszerítették rá az emberekre a kereszténységet, és hasonlóak... Ebből a szempontból nem különböznek a többi egyetemtől, csak mondjuk zártabb a közösség, nem jár 10 000 ember egy karra, és jobban odafigyelnek a másikra...

Én jelenleg ELTE-BTK-s vagyok, na ott semmi közösség nincsen... Persze nem mondom, hogy az egyházi iskolákban több lehet, mert nincs tapasztalatom, de talán mégis jobban odafigyelnek erre, és nem feltétlenül azért, mert hű de vallásos iskola...

Én a magam részéről nem fogok semmiféle vallást gyakorolni akaratom ellenére, egyszerűen csak egy olyan egyetemen szeretnék végezni egy második szakot, ahol azt tanulhatom, amit szeretnék, remélem normális és empatikus emberek között.

2010. febr. 13. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

nah :)

jártam református ált.isk.-ba, semmi gondom nem volt vele, sőt sokkal jobb volt mint a sima általános. jártam evangélikus gimibe is és ott már volt gond, de a legkevésbé sem amiatt, hogy evangélikus. amire én gondoltam az ennél mélyebb, és közben rájöttem hogy nem jelentős ezen a szinten. ami volt az már elmúlt és nem lenne szabad régről felhozott dolgokkal piszkálni a jelent, főleg ha arra nem is adnak okot. úgyhogy ebben a témában visszavonulásomat hirdetem. bár még mindig ott látom ezeket a dolgokat, de rájöttem ez a magánvélemény kategóriába tartozik aminek pedig nem itt a helye.

a médiatudománnyal kapcsolatban pedig írtam egy kis szösszenetet, amit ha akarod elküldök neked, nem látom az íméledet, de ha érdekel akkor kiírom az enyémet.

teljesen egyet értek veled a következőkben. a >hit< és az egyház szoros kapcsolatban áll egymással, de mégis két teljesen különálló dolog és nem szabad a kettőt egy kalap alá venni.

én is eltés vagyok, én a ttk-án. 150en vagyunk egy szakon. egység itt is egyenlő nulla. úgyhogy ebben is egyezünk. egy zárt közösség ilyen szempontból teljesen egyértelműen előnyösebb.


másik dolog. ezt remélem mások is olvassák. nem azért mert te, vagy én olyan hűde okosakat írogattunk, hanem azért mert kulturált keretek közt meg tudtuk beszélni a dolgokat, annak ellenére, hogy nem feltétlen értettünk egyet. ebből sokan tanulhatnának, legalábbis az eddigi (pl. ezen az oldalon) szerzett tapasztalataim alapján.


köszi, szia

2010. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!