Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előny lehet, ha egy diákról...

Előny lehet, ha egy diákról kiderül, hogy meleg?

Figyelt kérdés

Minap olvastam itt egy kérdést, miszerint fenyegettek egy diákot, hogy meleg, és ezért kirúgják. Sokan írták válasznak, hogy diszkriminatív, és ezért fel is lehet jelenteni az adott tanárt/iskolát...


Kicsit forgott az agyam, és az jutott eszembe, hogy ennek lehet-e ilyen értelemben előnye? Mármint például egy diák a kirúgás szélén áll (pl. rossz magaviselet, vagy sok igazolatlan óra stb...) és valahogy kiszivárogtatja, hogy ő meleg... Vagy akár nyíltan közli. Innentől kezdve, ha őt kirúgják, hivatkozhat arra, hogy biztos a homoszexualitása miatt, és emiatt akár fel is jelentheti az iskolát? Ergo: lehet ez egy biztosíték a diáknak az iskolában maradásra?


A kérdés általános, nem vagyok kirúgás szélén, csak ezen kattog az agyam, és kiváncsi vagyok, hogy jól gondolom-e.



2015. febr. 10. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem rúghatnak ki valakit azért, mert meleg. Sértené a diák jogait. De a kérdésedre válaszolva, nem hiszem, hogy van előnye.
2015. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Hat valoszinuleg ha az adott diaknak megnezik a jegyeit es tanarok diakok egyaránt tudjak biztosítani hogy a diákot a rossz magaviselet miatt szeretnek eltávolítani az iskolából akkor esély nincsen ra, hogy a melegségere hivatkozzon

Arra sincsen bizonyíték, hogy ez igaz e vagy sem, mármint a homoszexualitása

2015. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha a helyszínen lekap egy srácot az bizonyíték? :D
2015. febr. 10. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rossz magaviseletet és az igazolatlan órákat az iskolának igazolnia kell. Ha ezt megtudja tenni, akkor senkit nem fog érdekelni a nemi identitása, simán kirúghatják (bár manapság már nagyon durva dolgot kell tenni a kirúgásért kb. rendőrségi ügy kell hozzá).
2015. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
79%

Akkor meg is érdemli!

Szerintem nincsen undorítóbb, annál ha 2 ember nyilvánosan nyáladzik, legyen az heteroszexuális vagy homoszexuális!

Rossz magaviselet + kirúgás szélen áll + nyilvános testi kapcsolat szerintem megérdemli a kirúgást

És ez ellen szerintem nem igazán szólalhat fel

2015. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon annyira konzervatív az oktatási rendszer, hogy sem diáknak, sem tanárnak, sem bármilyen iskolai dolgozónak sem válik előnyére ha homo- vagy biszexuális, esetleg vele azonos nemű párja van/volt. Én meleg vagyok, voltam suliban rendszergazda, de nem említettem még véletlenül sem se diákok, se kollegák előtt se a saját nemi identitásom, se semmi kapcsolódó témát. Amint kiderül hogy a saját nemedhez (is) vonzódsz, azon nyomban keresnek egy - akár mondva csinált - indokot és amint tehetik, eltávolítanak.
2018. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!