Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME GTK nemzetközi gazdálkodás...

BME GTK nemzetközi gazdálkodásra jár valaki/tud róla valaki valamit?

Figyelt kérdés
Alapvetően angolul szerettem volna tanulni de a corvinuson 690ezer a tandíj egy félévre amit kicsit azert túlzásnak tartok a BGF KKK meg nekem úgy tűnik mintha egy putri lenne bár lehet tévedek de ha mar felköltözök Pestre nem egy olyan iskolába akarok járni kb a szántóföld közepén van..jo tudom nem ez a lényeg de nagyon nem szimpi na javítsatok ki ha tévedek:D szóval ami érdekelne hogy aki oda jár annak, hogy tetszik ,mennyire tanítanak érthetően a tanárok mennyire nehéz es az egyik legfontosabb, hogy milyen a nyelvoktatás mert ugye kell is két szaknyelvi nyelvvizsga de én magam miatt is fontosnak tartom szeretek nyelveket tanulni:) illetve meg hogy a matek milyen nehéz /megtanulható e..köszi előre is:)

2015. febr. 11. 10:43
 1/6 TamásTóth ***** válasza:
100%

Én BME-GTK GM-re jártam, de ismerem az NG-t is.

A matek annyira nem vészes, megtanulható, a tanárok segítőkészek. (nem a matek a legnagyobb szóró tárgy).


A nyelvoktatás, ha fektetsz bele te is energiát, akkor korrekt. Összesen 10 "kreditnyi" ingyenes órát vehetsz fel, ami azt jelenti, hogy kb 3 ingyenes nyelvi tárgyat vehetsz fel (ebbe nem tartoznak bele a "szakmai" nyelvi tárgyak mint pl kommunikációs kézségfejlesztés- angol/német/stb, vagy menedzserkommunikáció angol/német/stb) Tehát kb a "sima nyelvtárgyakból 150 órát tanulhatsz ingyen. (ha rendesen tanulsz órákon kivül is akkor megéri).


A bgf is jó iskola. Most odajárok mesterszakra. A tanárok mindkét helyen jók. A bgf inkább gyakorlatiasabb. (értsd sokat használunk SPSS-t Excelt, Access-t, SAP-t) A BME meg inkább elméleti, de ott is böven van lehetőség fejleszteni magad, a 4. félévtől vannak "projektjeid", aminek a keretein belül irnod kell 15-25 oldalas beadandókat egy adott témáról. (a témát te választod ki, tehát lehet marketing, projektmenedzsment, termelésmenedzsment,jog,pénzügy,számvitel, szinte bármi)

2015. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) ha meg esetleg olvasod..a nyelvi tárgy mit takar igy natúrban angol nemet francia stb vagy valami speciálisabb?:D nem tudom konkrétan mire gondolok ensem csak meg abszolút nem vagyok tisztában az ilyen egyetemi kifejezésekkel semmilyen téren :D
2015. febr. 11. 12:31
 3/6 TamásTóth ***** válasza:
A nyelvi tárgy igazából bármilyen nyelvet jelent, amire van elég jelentkező. A nyelvek amik biztosan mindig indulnak: angol, német, spanyol,olasz, orosz, francia. De ezen kivül szokott lenni például japán is ha van rá elég igény. (a japán csak egy példa volt)
2015. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es akkor a matek az tényleg nem olyan durva vagy te milyen szinten voltál amikor odamentel vagy milyen lett az érettségid?:D bocsi a szánalmas kérdésért
2015. febr. 11. 12:49
 5/6 TamásTóth ***** válasza:
Én emelt érettségiztem matekból, úgyhogy nem volt gondom a matekkal, de simán teljesíthető a matek. Pl egyik ismerösöm, épphogy 4-es matek érettségit írt (közepet) és átment mind analizis 1-ből és analizis 2-ből elsőre, szóval teljesíthető.
2015. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A BGF KKK közösségi élet szempontjából baromi rossz helyen van. Értsd: Rohadt messze mindentől, pont a városhatáron. Egyébként meg az egyik leggazdagabb és legnyugisabb környéken van, tehát ilyen szempontból a legjobb. Egyébként elég elismert diplomát ad a külker.
2015. febr. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!