Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek gépészmérnöki...

Szerintetek gépészmérnöki szakra mennyi lesz a várható pont?

Figyelt kérdés
Nem BMEre gondolok, hanem Miskolci Egyetem, vagy SZIE, SZE, NYF, ezekre! Tavaly 260 volt, ha jól emlékszem!
2015. febr. 11. 13:17
 1/7 anonim válasza:

Idén 280-pont lesz tehát az alap mert emelték az alap pontszámot 20-al.

A 280 pont az azt jelenti hogy mindenből van egy minimum van egy 2-es érettségid. De nyilván megy feljebb a pont valamivel a jelentkezők számától függően tehát lehet hogy csak a fizetős részére férsz be.

2015. febr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy valaki 2-es érettségivel elérje a 280 pontot valaki mellékelje már a számítást.
2015. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es érettségivel még a 200 pontot sem lehet elérni. Legalább két 70%-os érettségi kell és akkor duplázással meg van a 280 pont.
2015. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én tavaly érettségiztem, de családi okok miatt nem jelentkeztem sehova! Év végén mindenből 5~ös 4~es voltam, az érettségi matek 60 százalék, biosz 72, amit néznek...és így van 289 pontom...2es érettségivel nem hiszem, hogy sokra megy az ember, ha az alap 280 lesz...
2015. febr. 11. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezz és majd kiderül elég lesz-e, de szerintem igen. Ha megnézed a ponthatár alakulásokat akkor általában a minimum ponthatár közelében van a legtöbb műszaki szakon kivétel a BME.
2015. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Első vagyok. Én most fogok érettségizni és ha mindenből 3-mas érettségit írok + csinálok emelt informatikát 5-ösre akkor 350+ pontom van :) Pedig 2-es 3-mas jegyeim vannak.
2015. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a jegyek, hanem az érettségi százalékok számítanak.
2015. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!