Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell egy pszichológusnak...

Mit kell egy pszichológusnak tanulnia?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, és jövőre jönnek már a fakultációk. Viszont ezeket mostanság kell megnevezni. Egy pszichológus mit tanul?


Töri kell? Vagy valamilyen természettudományi? (Bioszra gondolok főképp) Ilyenek kellenek?

Magyar faktra megyek, azt szeretném, de lehet még egyet és ha valami elengedhetetlen akkor fontolóra venném.

Szóval a fő kérdés hogy van e kötelező megnevezett fakt ami kell ahhoz hogy pszichológus (gyerekpszichológus) legyek?



2015. febr. 11. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Biológia nagyon fontos, és az angol nyelv is, rengeteg angol szakszó és forrás van, amivel dolgozunk.
2015. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja, a legfontosabb az angol és a biosz. Ha nem vagy annyira jó bioszból, az sem baj, viszont ne utáld, mert akkor nagyon nem fogsz boldogulni ezen a szakon.

Ennek ellenére én azt ajánlom, hogy azokból a tárgyakból menj faktra, amik a leginkább érdekelnek és amikből a legjobb vagy - ugyanis minden évben elég magasak a ponthatárok, a bekerüléshez a legjobb stratégia, ha a lehető legmagasabb pontszámú érettségiket produkálod. Én töriből és németből emelteztem, mert ezek mentek a legjobban, így jó sok pontom lett, ennek ellenére elvagyok a szakon, mint a befőtt.


A pszichológia szakra szerencsére sok tárgyat elfogadnak. Egy emelt érettségi kötelező (de a plusz pontok miatt érdemes akár kettőt csinálni), az elfogadott tárgyak között van a matek, töri, magyar, biosz, többféle nyelv. Részletesebben a követelményekről a felvi.hu honlapon tudsz tájékozódni.

2015. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 12. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!