Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Osztatlan matektanár szakot...

Osztatlan matektanár szakot végzettektől kérdezném: egy általános iskolai/gimnáziumi matektanár milyen mélységekben tanulja a matekot az egyetemen? (pl. a sima matek szakkal összehasonlítva)

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Én két éve tanulok osztatlanon. Nekünk úgy volt, hogy kb. az első félévben a legtöbb tárgyból azt frissítettük fel és tanultuk meg jóval mélyebben, amit általános iskolában és gimiben vettünk, a második félévtől pedig már jóval több az új fogalom, amiket eddig nem tanultam (pl. mátrixok, kongruencia, komplex számok)


Nagyon hasonló óráink vannak mint a sima matek BSC-seknek, ha valaki szakot vált, általában sok tárgyát el tudja fogadtatni.

2015. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én élmenyeim egyáltalán nem frissek de szerintem az ELTE geológiai korszakonként változtat tanrendet... Szóval, én a Fazekas spec mat.-ról mentem jó húsz éve matektanárira hogy ne vigyenek el katonának (ez akkor még szempont volt). Három évig sok nehézség nem volt, negyedév volt érdekesebb. Jártam egy évig kutató matematikus szakra, a kettő nem hasonlítható össze. Ha mat. fakt.-ra jártál akkor a matektanári szak mellett simán tudsz még egy félállást bevállalni... nem fogsz beledögleni, az biztos.
2015. febr. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!