Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma 18 éves korig tanköteles...

Ma 18 éves korig tanköteles valaki. És ha 17 évesen érettségizik, akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Ugye 18 éves koráig tanköteles egy ember, illetve ha a folyó iskolaévben lesz 18, akkor abban az évben még az. Na de mi a helyzet azzal, aki pl osztálytugrott, vagy előbb kezdte a sulit vagy valami, és 17évesen érettségizik? Akkor annak kell még járnia egy évet suliba?
2010. febr. 11. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy az utána lévö nyáron be kell tölteni a 18at. mert ha ősszel töltöd be akkor még 5 évesen mentél iskolába amiröl én még sose hallottam..
2010. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, de ha pl osztályt ugrik valaki? Mondjuk ez is elég ritka jelenség, főleg magyarországon:D de ha mégis
2010. febr. 11. 18:15
 3/11 anonim válasza:
Az ember 18 éves koráig tanköteles vagy amíg le nem érettségizik. Ha tehát valaki 15 évesen teszi le az említett vizsgát, akkor ő már teljesítette a tankötelezettségét.
2010. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jah.. Köszönöm:) nem gondoltam hogy ilyen egyszerű:D
2010. febr. 11. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azért azt nehezen tudom elképzelni, hogy valaki minden tárgyból 18 éves kora előtt leérettségizik. Nem nagyon szoktak osztályt ugorgatni és 6 éves kora előtt senki nem kezdheti el az iskolát.
2010. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, de ha pl mégis. csak ezért érdekelt, hogy HA valaki esetleg...
2010. febr. 11. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
De nem létezik ilyen, szóval mindegy.
2010. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de létezik, mert egyik osztálytársam unokahuga is most fog ugrani
2010. febr. 11. 22:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Az se igaz, hogy valaki 5 éves kora előtt nem kezdheti el az iskolát, csak legfeljebb nem az emberek 99%-ára vonatkozik.
2010. febr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

16. életévének betöltése után kérelmére megszűnik annak a tankötelezettsége, aki érettségi vizsgát tett, vagy államilag elismert szakképesítést szerzett, illetve házasságkötés révén nagykorúvá vált, vagy gyermekének eltartásáról gondoskodik. A kérelmet a tanuló és - a nagykorúvá vált tanuló kivételével - a szülő közösen nyújthatja be. A kérelmet az iskola igazgatója írásban tudomásul veszi.

üdv.: hegedor

2010. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!