Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A külföldieknek miért nem...

A külföldieknek miért nem kell nyelvvizsgát tenniük egy másik nyelvből az anyanyelvükön kívül, ha Magyarországon tanulnak?

Figyelt kérdés
Úgy láttszik nem egyenlőek ebben a magyar állampolgárok a külföldiekkel ebben sem.

2015. febr. 15. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Most arra gondolsz, hogy itt járnak egyetemre/főiskolára?

Mert ott legtöbbször angolul folynak nekik az előadások, ahogy többségben pl Németországban/Hollandiában stb is fel lehet venni angolul a tárgyakat, amit külföldiek végeznek el (pl magyarok).

Ezért nem árt, ha egy magyartól nyelvvizsgát kérnek angolul/adott nyelvből, mert nem fognak csak az ő kedvéért a tanárok megtanulni magyarul (enélkül meg fölösleges bejárni órákra, mert úgyse értené).

Ahogy Magyarországon se az van, hogy 6 különböző országból jönnek, mindannyian csak a saját anyanyelvüket beszélik és csak az ő kedvükért indítanak kurzusokat.

2015. febr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én Magyarországon jártam egyetemre és magyarul tanítottak, nem akarok külföldre menni mégis kérnek nyelvvizsgát. Akkor az angoloknak,ausztráloknak,kanadaiaknak,amerikaiaknak ha angolul folyik az előadás, miért nem kell nekik egy nem anyanyelvükből nyelvvizsgát tenni, ha a magyaroknak kell?
2015. febr. 15. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
én tanulok itt egyetemen, de angolul. Beszélni magyarul de nem olyan level hogy érteni az tárgyakat egyetemen.
2015. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg náluk máshogy van szabályozva -
2015. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mivel mi pici ország vagyunk, nekünk kell alkalmazkodni a nagyokhoz.

A nyelv ismerete nagyon fontos (gyakorlatilag mindegy, hogy milyen nyelvről van szó).

Ha szeretnél karriert építeni, elengedhetetlen. Megítélésem szerint a középfokú szint teljesen elérhető bárki számára az egyetemen/főiskolán.

Az USA-ban is érvényes , ha beszél egy adott pozícióra pályázó személy más nyelvet (spanyol a legnépszerűbb az USA-ban), akkor előnnyel indul. Számomra ez teljesen evidens. Ha én lennék a cégvezető és kell valaki francia földre helytartónak, nem valószínű, hogy franciául nem beszélő kapja meg az állást.

Válaszolva a kérdésedre, mert ők az égész anyagot vlsz angolul vagy más nyelven tanulják, ami 1000 nehezebb mint egy középfok.

2015. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!