Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudom, hogy sok ilyen kérdés...

SBSB14 kérdése:

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van de nem tudom hogy bevállaljam-e az orvosi egyetemet! Ha megyek akkor mindenképpen Debrecenbe. A későbbiekben laboratóriumban szeretnék dolgozni, mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Úgy értem még van 3 évem ,most kellene valamit csinálnom,mondjuk különnórák vagy ilyesmi?

Amúgy ilyen szakra milyen tankönyvek kellenek majd?

Olyanok válaszát várom akik Debrecenbe járnak egyetemre!!!!



2015. febr. 18. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvosiról nem is válaszolhatunk? Nézze meg az ember, ott a tojáshéj a fenekén, ráadásul, kutató orvos akar lenni, ami hatalmas feketepont és még kirekesztő is... :-D
2015. febr. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam hogy debreceniek válaszát várom mert arra vagyok kíváncsi,hogy ott milyen és nem kellene ilyen durván és bunkón beszélni ha tudod a választ akkor írd meg ha nem akkor SZIA!!!
2015. febr. 18. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak igazodtam a stílusodhoz. Tudod a felkiáltójelnek jelentése, van, ha azt üvöltözöd, hogy csak debreceniek válaszolhatnak ne csodálkozz, ha bunkó választ kapsz másik egyetemről. Persze tudom, 15 éves vagy, tiéd a világ, te sz.rtad a spanyolviaszt jogodban áll üvöltözni...


Amúgy kell egy emelt biosz ÉS egy emelt kémia VAGY fizika érettségi. Azt célszerű választani, ami jobban megy, de szerintem a kémia hasznosabb. Amit én mindenképpen javaslok, hogy mire egyetemre jössz, legyen minimum egy középfokú ANGOL nyelvvizsgád. A tudomány és az orvoslás nyelve ugyanis már régen nem a latin, hanem az angol és ha nem beszélsz minimum középszinten angolul akkor szívni fogsz. Azt, hogy neked kell-e különóra én nem tudhatom, ezt neked kell tudni.

Egyébként a kérdésedből nem derül ki, hogy mit is akarsz igazán. Laborban dolgoznak a kutatóorvosok (élettanász, anatómus, kórélettanász stb.), de laborban dolgozik a pathológus, a mikrobiológus, az igazságügyi orvos, az orvosi laboratóriumi diagnoszta is, akik inkább klinikusok. A két csoport között az a különbség, hogy a kutatáshoz PhD-re, kell menni a klinikai munkához pedig szakorvosképzésre, egyébként mind a kettőnek alapfeltétele az általános orvos diploma, de kutatni már egyetem alatt elkezdhetsz.

Ami a könyveket illeti, szerintem ezekkel tök felesleges még foglalkoznod. Jelenleg a leendő érettségire kellene koncentrálni.



Az meg szerintem számodra jelenleg tök lényegtelen, hogy orvosin milyen könyvekből tanulunk.

2015. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, utolsó mondat véletlenül maradt benn.
2015. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha magadtól is fel tudsz készülni a két emeltre, akkor nem muszáj különórára járni. Egy nyelvvizsgát viszont mindenképp tegyél, nem is a felvételi miatt (bár ki tudja mi lesz még 3 év múlva), hanem mert a diplomának feltétele és egyetem alatt viszonylag kevesen tudják megcsinálni.

Azt is jó lenne tudni, hogy a "laborban szeretnék dolgozni" mit takar. Ha mindenképp orvos szeretnél lenni, akkor az 6 év általános orvosi + x év szakosodás/phd, viszont ha csak a laboros dolgok érdekelnek, akkor elgondolkozhatnál az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikuson is (igen, jó hosszú neve van), azon belül is van két laboros szakirány, viszont az csak 4 év mindennel együtt. Ja, és ez van Debrecenben.

2015. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Laborban szeretnél dolgozni? Mert az menő,meg jól néz ki,vagy mi? :D Ne haragudj,de 15 évesen,a biológia ágának vajmi kevés ismeretével ilyen kijelentéseket még ne tegyél,szerintem :D Nem lehúzni akarlak,hajrá amúgy!


ÉS igen,emelt biosz ÉS emelt kémia VAGY fizika kell,legyél belőlük faktos (gondolom gimibe jársz,ugye?),remélhetőleg ott felkészítenek az emelt érettségire.Ezeket a tantárgyakat tanuld rendszeresen,hatalmas segítség,ha a végén már nem megtanulni hanem csak ismételni kell a dolgokat.

2015. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 19. 18:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Csináld meg a nyelvvizsgát, de ne azért, mert egyetem alatt nem lesz rá időd... Akkor is muszáj lesz nyelvvizsgáznod, mivel nem csak az általános, hanem az egyészségügyi B2-es szaknyelvvizsga is feltétele az orvosi diplomának, amit aligha fogsz gimnáziumban megcsinálni.
2015. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálj egy angol B2 nyelvvizsgát,és tanulj rendesen igazából minden tantárgyból,főleg biosz-kémiából :)
2015. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!