Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire számíthatok a szegedi...

Mire számíthatok a szegedi Deák Ferenc Gimnázium speciális angol szóbelijén?

Figyelt kérdés
A témaköröket, nyelvtant tudom, de mégiscsak kicsit részleteseben akarok tájékozódni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 18. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire változtattak, de nálunk úgy volt, hogy volt egy nyelvtani feladatsor, amit meg kellett oldani, majd elmondani a megoldásokat. Aztán a tanárral kellett kicsit angolul beszélgetni.
2015. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én nagyon izgultam a szóbeli előtt, de felesleges volt. A nyelvtant nézd át, főleg a Passive Voice-t. A feladatsor megoldása után arról kérdeztek engem, hogy mit szoktam szabadidőmben csinálni, valamint el kellett mondanom, hogy néz ki a fürdőszobánk. Ez kicsit furcsa volt, szóval arra is készülj, hogy keresztkérdéseket kapsz, ami minden szóbelin várható. Fontos, hogy minél változatosabb, hosszabb mondatokal válaszolj, ne siesd el, csak szép angolosan válaszolj. Utána megnézik az ellenőrződet, és magyarul kérdeznek egy-két dolgot a tanulmányaiddal kapcsolatban (mi a kedvenc tantárgyad, hogy tanulsz, etc). Nézz mindkét tanár szemébe, amikor válaszolsz, és ne izgulj:)

Remélem, hogy ezzel segítettem

2015. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ mindkettőtöknek, hálás vagyok!

Ment a zöld! :)

2015. febr. 21. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!