Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME biomérnöki- Corvinus...

Wori kérdése:

BME biomérnöki- Corvinus biomérnöki, Bsc diploma különbségei?

Figyelt kérdés

Több fórumon olvasgattam már és mindenhol nagyon leminősítették a Corvinus képzési színvonalát (ki "bennfentesként" kulturált módon, ki bevallottam ismeretlenül alpári hangnemben nyilatkozott)


Idén érettségizem és PPKE-ITK Molekuláris bionika Bsc-t írtam első, helyre..de nem biztos, hogy lesz annyi pontom (így értelemszerűen a BME-re sem).. ezért mentőövnek beírtam a BCE-biomérnökit is. Elsősorban azért, mert egyes tárgyak teljesítésével még felvehetem utána a Bionika Msc-jét..(már ha tudom teljesíteni a tárgyakat, de legyünk optimisták :)


A kérdésem az, ha elvégzem(Corvinust) a diplomám "alantosabb" lesz-e, mintha egy másik egyetemen végeztem volna? (Le)nézi ezt a munkáltató, a szakma? Tekintve, hogy úgyis szeretnék Msc-re menni..(már ha sikerül, persze)


Köszönöm, hogy végigolvastátok. Esetleges kulturált vélemények, tapasztalatok érdekelnének, sokat segítenétek :)



2015. febr. 21. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Wori!


Nem arról van szó, hogy a diplomád "alantasabb" lenne, hanem arról, hogy nem leszel igazán jó szakember.

A szakma, a munkáltatók ezzel tisztában lesznek, de nem a papírod miatt, hanem mert tartanak veled egy interjút és kiderül, hogy mi mindenről nem hallottál, nem vagy képben, nem értesz hozzá.

Ha utána máshol elvégzel egy jó MSc-t akkor viszont utólag már senki sem fogja kérdezni, hogy hova jártál óvodába.

Remélem felvesznek valami jobb helyre, de ha nem sikerül csak a corvinusra, akkor se ess kétségbe, de tudd, hogy máshol kell összeszedned a tudást (például Erasmus-szal, például önképzéssel...).


Üdvözlettel:EÁ

2015. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

A BME biomérnöki jó, a BCE meg vacak. Igen, ezt mindenki tudja a szakmában. A diplomádat senki sem fogja olyan értékűnek tekinteni, mintha jó helyen szerezted volna.


Azt aláírom, hogy máshol szerzett MSc után mindegy, de egyrészt oda előbb még fel is kell, hogy vegyenek, másrészt nem lehet jó falakat építeni gyenge alapokra.

2015. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért gondolod úgy,hogy nem vesznek fel a molekuláris bionikára?


Nekem is az az első.:))

2015. febr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! :)

EÁ,a te felhasználóneveddel sok helyen találkoztam ezzel a témával kapcsolatban:)

Esetleg ide jársz/jár ismerősöd vagy honnan van ilyen rálátásod? (Félre ne érts egyáltalán nem kukacoskodom,sőt nagyon hasznos volt a válaszod,némiképp felvidított. Csak érdeklődöm)


Utolsó:A felvételi pontszámító kalkulátorba számolgattam és a legrosszabb esetbe necces lesz :/

Egy emeltem lesz (biosz,amit jelenleg kétlem hogy 80%-ra tudnék hozni,pedig kéne..)

A matektól meg a saját figyelmetlenségem miatt tartok. Tuti ilyen piti kis hibáim lesznek(remélem minél kevesebb)

Tavaly kitűnő voltam, remélem idén is, illetve van egy középfokú nyelvvizsgám, de igazából,ha a felvételi tárgyakat rontom (matek,biosz) már mindegy..(hiába számítok magyarból,töriből,nyelvből 80-90% körülire...)

Én 400 ponttal érezném magam biztonságba..dehát az ördög nem alszik :)

2015. febr. 22. 09:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A biomérnökihez sokkal inkább a kémiát kellene jól tudni, mint a bioszt...
2015. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kémiából és Fizikából is jó voltam viszonylag,de még 10.-ben kicsit másabbak voltak az elképzeléseim. Biosz közepet,esetleg emeltet ill. Fizika emeltet terveztem(fiz, matek és biosz fakt-ra jártam hivatalosan,de benéztem kémiára is)..namost mint már mondtam ez kicsit átalakult...Amennyiben felvételinél elfogadják a bioszt, minek ugranék bele most a kémiába? (Egyébként is késő lenne már)

Ezzel a megállapításoddal még ha igazad is van most jelen esetben nem sokat segítettél,de azért köszönöm.

2015. febr. 22. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:

én anno azért a Corvinusra jelentkeztem, mert a BME-ről azt olvastam, hogy csak a szivatás megy, és emellett 2 évig u.azt tanulják, mint a vegyészek ( egyébként 449 pontom lett, bőven elég lett volna oda is )

mint utólag kiderült,mi meg konkrétan azt tanuljuk mint az elte vegyészek :D

szerintem teljesíthető ez a szak, az adott színvonal mindig tanárfüggő, de ez minden egyetemen így van.

nem felhőtlen álom, de semelyik szak nem az, viszont az emberek annyira életképtelenek néha, hogy nem képesek három zh-ra felkészülni egy tárgyból egy félévben, aztán sírnak, hogy hú de nehéz, megint megbuktam, holott másfél órát kellett volna rászánni előző nap, gyanítom a kommentelők egy része is közülük kerül ki.

2015. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!