Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre/főiskolára...

Melyik egyetemre/főiskolára érdemes és könnyű bekerülni informatikai szakirányultságban?

Figyelt kérdés
Emelt szintű informatikai érettségim és középfokú angol nyelvvizsgám van. Milyen szak elvégzése után könnyű elhelyezkedni viszonylag "jónak" mondható fizetéssel? Valamint melyikeket nehezebb, illetve kevésbé nehezebb elvégezni?
2015. febr. 25. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, akkor alapszakok között érdemes keresgélni. És az, hogy melyiket könnyebb elvégezni tőled függ.

Gazdaságinformatika: informatika + gazdaság. Ezt elég változatosan oktatják a felsőoktatási intézményekben. Corvinuson (ahogy hallom) elég gyenge az informatika oktatás és nyilván a gazdasági vonal van előtérben. Ha informatikát akarsz tanulni oda ne nagyon menj szerintem. SZTE-n jó az informatika oktatás, de ott is van jó pár gazdasági tárgy, szóval ezt csak akkor érdemes választani, ha valamilyen szinten érdekel a gazdaság.

Mérnökinformatika: informatika + némi fizika. Nyilván a BME-re nehezebb bekerülni, de van több egyetem is ahol oktatják és alacsony a ponthatár.

Programtervező informatika: informatika + "matek". Ez szokták mondani a tiszta (hagyományos) programozónak. Matek azért van idézőjelben, mert nem a hagyományos értelemben vett matekot tanuljuk (most így ezt nehéz elmondani, a lényeg, hogy nem olyan matek, mint ami középiskolában van).


Nyilván a szakok között van némi (elég sok) átfedés. De ha a fizetés az elsődleges szempont, akkor szerintem felejtős, mert egyiket se könnyű elvégezni. Az informatika szakok tipikusan olyanok, hogy könnyű bekerülni, de nehéz bent maradni. Illetve az informatika (ahogy fent említettem, a matematika is!) egy gyűjtőnév, rengeteg területe van, nem mindegy, hogy téged pontosan mi érdekel stb.

Én speciel azért mentem proginfóra, mert érdekel az informatika, de a fizika és a gazdaság hidegen hagy.

2015. febr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit javítanám az elsőt Mérnök infó az inkább Infó+Matek és egy kicsi fizika legalábbis a BME-n
2015. febr. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!