Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen előnyökről maradok le,...

Milyen előnyökről maradok le, ha nem kerülök be kéttannyelvű gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Az volt a nagy álmom hogy kéttannyelvű gimnáziumba kerülök, mert szerettem volna az angol nyelvet profira fejleszteni. Sajnos ez már lehetetlen, tekintve hogy rettentő hátul állok az ideiglenes rangsorban (260-an állnak előttem) egy emelt angolos suliba azonban még vannak esélyeim, oda valószínűleg be is kerülök. Persze tisztában vagyok vele hogy míg az én jövendőbeli iskolámban csak emelt óraszámban tanuljuk a nyelvet, ott számos tantárgyat célnyelven tanulnak. Van esélyem úgy megtanulni angolul mint egy kéttannyelvűs diáknak, ha az emelt angolos suli nagyon színvonalas? Sajnos angol nyelvterületre nincs lehetőségem eljutni, esetleg ha dolgoznék érte. Ez lenne a legjobb megoldás? Bár az emelt angolos sulimban meg tudnék három nyelvet tanulni (nem a suliban tanulnának a 3. nyelvet)

Előre is köszi a válaszokat! :)


2015. febr. 26. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem minden esélyed megvan rá, hogy felsőfokon megtanulhass, esetleg kint élj :) Csak tanulni kell.
2015. febr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a felsőfokú angol, ha odateszed magad, és csinálod, akkor menni fog kéttannyelvű nélkül is.
2015. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lemaradsz öt évnyi undorító bölcsész marhaságról, egy elcseszett fiatalkorról, és egy csomó stresszről. Én kéttannyelvűbe jártam. Életem legrosszabb döntése volt oda jelentkezni.
2015. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyira sok anyag van a neten, ne aggódj. Ha érdekel, simán megtanulod. A suliban a nyelvtant megtanítják, menj el nyelvvizsgázni, készülj majd rá, azzal is tanulsz, menj majd OKTV-re, azzal is tanulsz, és használd a netet.:-) Nézzél viedókat a youtube-on, mindegy miről, hogy tanítanak fiatal ameriakai lányok sminkelni, vagy ami érdekel. Simán megtanulsz.
2015. febr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van kéttanos szki is - az nem érdekel?
2015. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Melyikbe jelentkeztél?

DLSB?

2015. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szakiskola érdekelne de anya nem engedi meg :/ am a igen, Almádiba jöttem volna, csak ugye itt minden évben nagy a túljelentkezés
2015. febr. 28. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!