Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tehet meg ilyet egy...

Hogy tehet meg ilyet egy főiskola a hallgatókkal?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszúra sikeredett, ezért elnézéseteket kérem, de ezt nem lehet lerövidíteni és KÉRLEK OLVASSÁTOK el és ÍRJATOK VÉLEMÉNYT


Kezdem az elejéről, tehát még a tavalyi felvételin beadtam a jelentkezésem Szolnokra a Szolnoki Főiskolára Műszaki informatikus (FSZ) szakra. Fel is vettek de már első héten gondok voltak nem volt órarendünk, TO-n azt sem tudták kik vagyunk stb. Mint később kiderült azért mert mi és még néhány szak akit Szolnokra vettek fel a Mezőtúri fakultáshoz tartozunk (Mezőtúron is van egy fősuli ami a Szolnoki Főiskolához tartozik, csak épp más szakokkal és mezőtúri képzéssel) csak nekünk Szolnokon van a képzés helye egyébként mindent csak a mezőtúri TO-n tudunk intézni, de aztán beindult az első félév nagy nehezen és minden ment rendesen csak minket mezőtúri tanárok tanítottak de Szolnokon , azt még megjegyezném h a szakomon 3 emberrel indult el a képzés!


Viszont kb. egy hónapja megint megy a kavarodás, egyszer csak felhívtak azzal hogy nem fogják elindítani a szakunkat 2. félévben mert kevesen vagyunk rajta, nos hát ugyanúgy 3-an voltunk rajta mint első félévben mikor elindították, ezért már ezt sem értem h akkor miért indították el?? Így mivel ez megszűnt (emiatt pocsékba ment egy állami félévünk) átmehettünk Logisztikára ugyancsak mezőtúri fakultásra de továbbra is Szolnoki képzéssel, így emelett döntöttünk. Egyébként pedig múlt héten még úgy volt h megszüntetik a mezőtúri főiskolát és a mezőtúri hallgatóknak (úgy 50-100 fŐ) is Szolnokra kell járni úgy mint nekünk, de nem így lett… Ezen a héten hétfőn reggel 8-kor közölték velünk hogy nekünk bizony Kedd-től Mezőtúrra kell átjárnunk mert ott lesznek az óráink egy nap kivételével ami Szolnokon lesz, tehát 5 napból 4 napon Mezőtúron vannak óráink! Ezt hétfőn reggel 8-kor közölték és mondták h délig van időnk eldönteni hogy ki hogyan akar átjárni Szolnokról Mezőtúrra (itt kb. 3 szakról van szó, úgy 50 ember, akik Szolnokiak vagy ott kolisok mint én). Felajánlották hogy fizetik a busz ill. vonat bérletet Mezőtúrra, vagy aki akar ott ingyen lehet kolis (kb. 2500ft az egész félévre). Megjegyezném hogy az ottani kolit és fősuli rosszabb állapotú mint a legrosszabb szakmunkásképző, ezért is akarták bezárni, de v.miért mégsem zárták még be! A koliban az éjjeli lámpa az égyhoz van kikötve h megálljon, és közös tusoló van szintenként ahol fiuk lanyok egyben vannak, tehát nem lehet külön tusolni, a szobák 3 személyesek, és a 3 ágy épp hogy befér, van ahol emeletes stb.


Így történhetett az meg hogy Szolnokon vagyok kolis, és Mezőtúrra bejárós…

Meg hogy 1 évvel ezelőtt Szolnokra jelentkeztem Műszaki informatikusnak és mst Mezőtúron tanulok Logisztikát…


És nem értem h hogy lehet ilyeneket megtenni mint amiket feljebb leírtam??


2010. febr. 13. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Elég ideges vagyok mostanában emiatt, és nem értem hogy lehet ilyeneket megtenni, és nem tudom hogy én mit tudnék tenni ezügyben, hogyan kaphatnék elégtételt??? Ki mit tenne ilyen helyzetben??
2010. febr. 13. 15:43
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a Szolnoki Fősulira járok, ker-mark alapképzésre, végzős vagyok, tudnék én is mesélni, hogy mik mennek... pl azért vagyok (többedmagammal) egy év csúszásban, mert a TO a neptunon elírta az üzenetet, hogy az adott TUFos tárgyat a mi évfolyamunk nem veheti még fel (erre még épültek más tárgyak). mire kiderült, hogy csak elírás volt, addigra hiába írtunk kérvényt, az orrunk előtt dobták a kukába! Ez az utolsó félévem, 1 tárgyam van, az előzőben 2 volt. nem vonták össze, mert az "törvénytelen".. ezért fizetem a bérletet, ezért nem mehetek ki gyakorlatra, ezért nem végeztem még el ezt a fost. Ja, azon ne lepődj meg, hogy a TO-n semmit nem képesek elintézni, csak KV-zni vannak ott! ez egy tanyasi szar ne várj csodát!

22L

2010. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy a Szolnoki Fősuli szar meg a TO is úgy ahogy van, de akkor még nem láttad a Mezőtúrit, az tényleg nagyon színvonal allatti az egész úgy ahogy van...

Meg neked legalább nem szűnt meg a szakod, és nem raktak át más városba, persze az egy év csúszás sem jó.

De akkor úgy látom h nem csak minket szivatnak, és nem csak mezőtúron...

2010. febr. 13. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát semmit nem tudtok tenni, de részvétem, mert rendesen kicsesztek veletek. A TO nálunk sem valami hú segítőkész brigád, de ahogy látom nálatok a helyzet kritikán aluli.
2010. febr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor nekünk szerencsének van mert nálunk nagyon segítőkész az Fsz ügyintéző. Igazából tényleg nem indulhat 5 fő alatt képzés szóval nem nagyon tudsz mit tenni. Esetleg átjelentkezel valami nagyobb egyetemre (pl:Miskolc, Debrecen) úgy tudom itt Miskolcon is van műszaki informatikus képzés.
2010. febr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt még megértem h 5 fő alatt nem indulhat el a képzés, de első félévben is 3-an voltunk, és akkor pedig elindították...
2010. febr. 15. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!