Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem Ba diplomával...

Történelem Ba diplomával lehet menni tanári mesterre?

Figyelt kérdés

Heló!


Az a helyzet állt elő, hogy óriási súlyok nyomják a vállacskáimat... Nyáron fogok államvizsgázni történelem BA szakon. Az évek során volt egy média minorom, amit nagy részben meg is csináltam. Csak hát nem vagyunk valami gazdagok, három éve folyamatosan buszozok a fősuira, másfél órát zötykölődök attól függően, mikor kezdődik az első óra. Hazajövetel is buszhoz kötött. Kértem egyéni tanrendet, azt azok kaphatják, akiknek szép az átlaga. Tehát minden nagyképűsködés nélkül, a puszta önbecsülésemre hivatkozva mondom azt, hogy nem lehetek annyira retardált, vagy rossz...


A történet ott kezdődik, hogy volt kettő minoros esti óra, amire nem tudtam volna bejárni, mert nem tudok fent lakni, ideiglenes szállás is sokba került vonla, busz meg nem indul már haza. Hiába kaptam kedvezményes tanrendet, a kedves Tannár Úr nagyon szépen kiparancsolt engem az irodájából, mondván, hogy ilyen tanrend nem létezik. A kezemben volt a lepecsételt, dékáni hivatal vezetője által aláírt papiros, de hát szart rá...


Le kellett adnom a minor szakom, most egyszakos vagyok. Nyáron végzek, nyelvvizsgám az még persze nincs. Tanári MA 2016-ban indul utoljára. Nem tudom, hogy ha meg lenne a nyelvvizsgám, mehetnék-e még tanári MA-ra? Nem vagyok tisztában az egésszel már, annyira kavarodás van a fejemben. Aztán ha nem mehetek, vannak más terveim is, ha eddig elolvasott valaki és érdekli a vad jövőbeli elképzelésem olvasson itt ---- http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek__..


Köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 1. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Tanár csak akkor lehetsz, ha a kezdetektől osztatlan tanárin voltál.
2015. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2012-ben kezdtem. Nekem még a mesteres rendszer van.
2015. márc. 1. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válasz remélem hogy hülyeség.

Én 2011-ben kezdtem, és most lemaradtam a februári jelentkezésről. Én azt nem tudom, hogy most keresztfélévben indul-e, vagyis, hogy tavaszi félévben kezdhetnénk-e.

A kérdésedet nem igazán értem.

2015. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Ha fogászati asszisztensnek (és pénzre) vágysz mi a fenét keresel BA-n meg törin? Mert addig sem kell a felelősséggel foglalkozni? Ne mond már, hogy neked nem lett elmondva 4 éve amikor jelentkeztél, hogy egy milyen egy ótvar nagy büfészak...


"És az a legborzamasabb érzés az egészben, hogy nem vagyok hülye. És ez nem nagyzolás, nagyképűsködés, puszta egészséges önbecsülés. "


Ne mond el légyszi mindenhol. Nem hülye vagy, hanem lusta.

Azért nincs nyelvvizsgád, és ezért nem vagy jó matekból, és azért nézed az angol nyelvű célországokat, mert annyit már tudsz, hogy yes meg hogy no. Minél kevesebb tanulás, minél több haszon...

2015. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen mehetsz 2016-ig mesterképzésre, csak legyenek meg a pedagógiai tárgyaid is (tudod pszichológia, meg hospitálás, meg szakmódszertan stb stb). Az, hogy mely tárgyak kellenek biztosan, azokat ellenőrizd le ott ahová menni akarsz msc képzésre (általában 10 kredit pedagógiai tárgy kell).

2016 szeptemberben indul az utolsó msc szak, azután amíg a rendeletet nem vonják vissza, csak az osztatlan lesz.


Esetleg elkezdhetsz egy osztatlant ott ahol vagy, és beszámíttatod a meglévő kreditjeidet, így kétszakos lehetsz (szerintem ez is meggondolandó lenne).

Fontos lenne a két szak, mert ez a történelem egyedül nagyon kevés lesz, és így kicsi a teljes munkarendes foglalkoztatás esélye (ha találsz egy sulit, akkor ott vélhetően úgyis elfognak küldeni persze a saját pénzedből még egy tárgyat kitanulni, ami mondjuk állampolgári ismeretek, vagy média ismeret vagy etika vagy valami más).

2015. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na tesa akkor elmondom neked, hogy miért lettem töris.


1. Mert kiskorom óta IMÁDOM.

2. Mert kiskorom óta olyan történelemtanáraim voltak, hogy példaképnek tekintettem őket, és mindenáron az ő nyomdokaikba akartam lépni. Ez volt az ami érdekelt, amiért lelkesedtem, amit tanulni akartam.


A matek nem azért nem megy mert lusta vagyok, hanem mert dyscalculiás, és NEM TEHETEK RÓLA, hogy nem megy. Ellenben bármilyen más humán típusú dolog pillanatok alatt megragad a fejemben, olyanok is amiket te egy héten keresztül reszkető kezekkel magolnál. Kivizsgálások papírjainak tömkelege bizonyítja ezt. És most mit csináljak, kössem fel magam?


A baj nálam ott van, hogy 3 év leforgása alatt a fél családom kihalt. Meghalt az apám, meghaltak a nagyszüleim, van egy lelkileg lemorzsolódott anyám. A minor szakomat le kellett adnom egy f***, empátiahiányos tanár miatt és valószínűleg ez porrá zúzta a tanári álmaimat is. Nekem nincs hátszelem, mint egyeseknek.


Az angol azért nem erősségem, mert mindig németes voltam. Tudod miből állt egy német óra? "tanuld meg ezt a szöveget holnapra és ebből felelsz" Ennyi volt éveken át, a híres-neves nyelvoktatás. Angollal értelmesen pár éve kerültem kapcsolatba, amikor rájöttem, hogy elengedhetetlen. Magántanárhoz jártam, csak nem tudtam folytatni, mert a családi elhalálozások miatt nincsen pénzünk kifizetni a nyelvórákat. Ezért nem lett nyelvvizsgám sem. Paff.


Külföld azért vonz, mert rengeteg pozitív dolgot hallok, és például a hozzád hasonló rögtönítélő emberekből is jóval kevesebb van. Ezt gyűlölöm, ezt a lenéző, undorító mentalitást. És egyre jobban forog a gyomrom ettől az egész országtól.


A BA elvégzése után szakmában agyalok, de nem tudom, hogy mi legyen az. Mivel sajnos egyedüli képességnek mondható tulajdonságom a humán elemekben van. És azért hangsúlyozom ki mindig, hogy nem vagyok retardált, mert nem tartom magam egyenértékűnek a 8 osztályt végzett, takarítónőként ténykedőkkel, és rendkívül szomorúnak tartom, hogy a műveltséget nem becsülik meg. Van nekem ismerősöm, akinek diplomája van meg két szakmája, egy abszolút értelmes, művelt ember, és a Szajában melózik éhbérért...

2015. márc. 1. 18:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Akkor ezt beszoptam, mert a mostani félévben már nem tudtam felvenni a hiányzó 4 tanáris kreditemet. csak 6 lett meg a tízből. :D Nagyszerűűűű. 4 kredit miatt nem fogok szándékosan csúszni.
2015. márc. 1. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tanári MA osztott képzésben 2016 szeptemberében indul utoljára, az Egyetemen a 2014/2015-

ös tanévtől jogviszonyt kezdő hallgatók számára csak osztatlan tanárképzésben van lehetőség a

tanárképzés folytatására."


Én ezt úgy értelmezem, hogy aki utána kezd annak már osztatlan, aki előtte csinálta, az befejezheti mesterrel.

Egyébként második szaknak tudom ajánlani a speciális tanári modulokat (játék- és szabadidő tervező tanár, multikulturális nevelés, meg valami családi akármi).

A pepszi tárgyakat meg elvégezheted ha ráhúzol még egy félévet a BAra. Én is így csinálom. Talán a pécsi egyetemen láttam, hogy ott engedik közben is pótolni, de máshol még nem láttam, hogy engednék.

2015. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!