Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha olyan egyetemre...

Mit tegyek, ha olyan egyetemre járok, ahol úgy érzem, NEM TANULOK SEMMIT? Így le fog épülni az agyam és a munkamorálom?

Figyelt kérdés
Megszakítanám, de már a második év második felében vagyok, tehát túl a felén, és mindenki azt mondja, hogy ha már egyszer ilyen könnyű, csináljam végig, és lesz egy diplomám, aztán azt csinálok, amit akarok. Utána jelentkeznék egy normális szakra. Itt azt érzem, hogy semmi lényegi dolgot nem tanulunk, csak a szófosás megy, szinte lelkiismeretfurdalásom van, ha arra gondolok, hogy milyen lehet az igazi tanulás egy TTK-n vagy egy mérnöki karon. Nagyon jó tanuló vagyok, középiskolában végig jeles voltam, csak nem tudtam elsőre jó egyetemet választani, kellett volna egy év, amíg gondolkodom, de a szüleim mindenképp azt akarták, hogy válasszak, így hoztam egy elhamarkodott döntést. Úgy érzem, már vagy három éve nem csinálok semmit, mert abszolút nem kell itt megerőltetne magam, röhejesen könnyűnek érzem. Azért zavar, mert egy intellektuális alkat vagyok, aki el akar mélyedni valamiben, és bár csábító a könnyű diploma ígérete, tudom, hogy emögött nem fog valódi szaktudás állni, ami az egyetem lényege kéne, hogy legyen. Ha ezután elkezdek valamit, vissza tudok zökkenni a rendes tanulási rendbe? Vagy már túlságosan ellustultam?
2015. márc. 1. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2015. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lynxx válasza:
Egy igen ritka betegségben szenvedsz,tudásvágynak hívják.vagy tényleg vicc ahová jársz,bár a mai főiskolák ilyenek.semmiképp ne hagyd abba,tedd le amit elkezdtél.a titok az,tanulj mellette mást.szakmát,ami gyakorlattal is jár,az a fárasztó igazán.íratkozz be akár egy nyelvtanfolyamra.magyarán 2 műszakot vigyél,vagy találj egy olyan hobbit ami kielégít.
2015. márc. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz egyszerre 2 egyetemet.
2015. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elkezdtem bejárogatni egy másik szakra, de ez se teljesen olyan, mint gondoltam. Igazából sok irány érdekel, de mindenhol nehezen viselem azokat a részeket, amik nem érdekelnek. A tudásvágyam meg amúgy abszolút kielégíthetetlen, engem épp ez jellemez legjobban. Gyerekkoromban állandóan kérdezgettem a szüleimtől, meg mindenkitől (most is amúgy), amikor meg beindult a Tudakozó + szolgáltatás, rögtön feltettem nekik egy olyan kérdést, hogy a szerencsétlen kezelőnek estig tartott kikeresni... :D
2015. márc. 1. 23:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni vagy ha szeretnéd átküldhetek pár feladatot (BEME- Mérnök infó)
2015. márc. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Túl jó dolgod van... Örülj, hogy ez a legnagyobb bajod.


Tegyél le pár nyelvvizsgát + emelt éretségit, ha úgyis tanulnál még mást.


Dolgozz vagy vállalj tanítványokat.


Ne a telefontudakozót fárasszad, hanem olvass.


És fejezzed be a sulit, ait elkezdtél. Meg tényleg járhatsz két helyre párhuzamosan.

2015. márc. 2. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el TDK-zni és ásd bele magad egy érdekes kutatási témába egy jó témavezető mellett.
2015. márc. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Tegyél le pár nyelvvizsgát + emelt éretségit, ha úgyis tanulnál még mást. "


A nyelvvizsga folyamatban van, az emelt érettségire is gondoltam már. Jövőre szerintem azt is leteszem (idén már nem lenne időm felkészülni, túl későn találtam ki).



"Dolgozz vagy vállalj tanítványokat."


Ez se hülyeség.


"Ne a telefontudakozót fárasszad, hanem olvass. "



Ez a sztori, amit leírtam, valamikor 10 éves koromban történt, amikor bejött a Tudakozó Plusz. Csak azért írtam, hogy szemléltessem, elég érdeklődő természetű vagyok :D



"És fejezzed be a sulit, ait elkezdtél. Meg tényleg járhatsz két helyre párhuzamosan."


Van értelme befejezni olyasmit, ami a legkevésbé sem érdekel?



"Kezdj el TDK-zni és ásd bele magad egy érdekes kutatási témába egy jó témavezető mellett."


Én TDK-znék mondjuk bioszból, csak az a probléma, hogy amit tanulok, annak semmi köze a bioszhoz. Úgy kell ezt elképzelni, hogy amikor választottam, még nem tudtam, mit akarok, aztán próba-szerencse alapon elkezdtem ezt, de amúgy inkább kihagytam volna még egy évet, csak a szüleim rágták a fülem, aztán utána már csak azért maradtam, mert állandóan azt hallom itthon, hogy ne szakítsunk félbe valamit, amit már elkezdtünk. De ez egy olyan szak, ami tőlem távol áll, nem is értem utólag, miért jelentkeztem.

2015. márc. 3. 23:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ezeket tudom tanácsolni. Én is ugyan így voltam, sz*rrá untam magam a BSc-s szakomon, és egyébként biztos vagyok benne, hogy vissza is fejlődtem valamennyit. Én csináltam két TDK-t, az elején tanítottam gyerekeket, az utolsó másfél évben pedig dolgoztam. Egy szakdogát gondolom így is úgyis meg kell majd írnod, szóval a TDK nem kifejezetten pluszmunka, csak hamarabb csinálod meg (nálunk le lehetett adni szó szerint ugyan azt szakdogának). Biztos van olyan téma, ami érdekel, főleg, ha érdeklődő természetű vagy. Én hiába vagyok mérnök, szívesen írnék TDK-t valamilyen humán témából is. Nagyon sok érdekes dolog van a világban, csak meg kell találni. Menj el Erasmusra, vegyél részt különböző nemzetközi projektekben, keress egy szakkollégiumot (akár más egyetemen is, láttam már Élelmiszermérnököt Villamosmérnök szakkoliban).
2015. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lynxx válasza:
a legbiztosabb:menj el fizikai,"tényleges"munkára..gondolj bele ebből fizetsz mindent:ez pótol egy űrt a lelkedben...:) fizikai oldalról is tedd magad próbára,mert az az élet ...
2015. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!