Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán ha 3 órát hiányzik...

Főiskolán ha 3 órát hiányzik gyakorlatról, megbukik?

Figyelt kérdés
Ez mindenhol így van? A gyerekem bement lázasan, köhögve, mert hogy muszáj, mert ha 3 órát hiányzik, akkor már megbukik és állítólag nem érdekli őket az orvosi igazolás. Influenzás volt és mivel akkor is bement, nem tudott meggyógyulni, újra lázas lett és úgy köhög, hogy ez már tüdőgyulladás közeli állapot. De hát ez szerintem nem lehet így, eleve ott mindenkit megfertőz, nem tudom elképzelni, hogy ilyen szabály van egy főiskolán.
2015. márc. 5. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Altalaban a kotelezo gyakorlatokbol szoktak kiirni potlasi idopontokat is, de teny, elofordult nalunk is olyan labor\gyakorlat, amirol nem lehetett hoanyozni, mert az osszes teljesitese kotelezo volt, es potolni sem lehetett, tehat minden alkalmon ott kellett lenni, hogy ne bukjon meg az ember.
2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egyetem függő. Orvosin például gyakorlatokról 15 százalékot lehet hiányozni, és tök mindegy, hogy van-e igazolás, mert azt bárki tud szerezni. Ami a mások megfertőzését illeti, feltalálták már a szájmaszkot. Én is voltam már tök betegen gyakorlaton, szájmaszk fel és lehet dolgozni. Az megint más kérdés, hogyha nagyon beteg az ember, akkor valóban nem érdemes bemenni, de ha az ember mondjuk korábban ellógta a hiányzási lehetőségeit, akkor kénytelen.
2015. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában százalékban van megadva, ha két hetente tartanak gyakorlatot valamiből akkor jön ki kb a max 3 hiányzás/félév. El kellene gondolkozni, hol járt a gyermek az előző három gyakorlaton, hogy már a félév közepére ellőtte az összes hiányzási lehetőséget...
2015. márc. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyakorlatokon általában olyan gyakorlati feladatok, oktatás történik, amiről ha az ember túl sokat hiányzik, nem tudja teljesíteni azt a tárgyat, mert ezeket nem könnyű bepótolni. Nálunk 3-szor lehet hiányozni, 4. alkalom jelent bukást. Az orvosi igazolással sem tudnak mit kezdeni, hiszen attól még nem lesz egyszerűbb bepótolni neki az anyagot. Ezzel alapvetően nem szivatni akarják az embert, ha simán el lehetne végezni bejárás nélkül, akkor nem gyakorlatként lenne meghirdetve a kurzus. Ha viszont kórházba kerül a gyereked hetekre, akkor van lehetőség ezt igazolni, és esetlegesen töröltetni a tárgyat mondjuk bukás helyett stb.
2015. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!