Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nulláról akarom kezdeni...

Ha nulláról akarom kezdeni tanulni a kémiát, melyik könyv a jobb?

Figyelt kérdés

Mivel tényleg nem tudok semmit, így még azt sem tudom a középiskolás könyvekkel kezdjem, vagy az általános iskolásokkal.


Az általános iskolásokban ugye van 7. és 8. osztályosoknak való. A 7. bevezetés, általános kémia, míg a 8. a szervetlen kémia.


A középiskolás 9. osztályos szintén egy bevezetés, de gondolom részletesebb, mint a 7. osztályos, a 10. osztályos pedig a szerves kémiáról szól.


Nem tudom, elég lenne-e a 9. osztályost megvennem. Nem tartalmaz-e a két általános iskolás olyan alapot, amire szükség lehet, a 9.-es megértésénél. Bár én nem hiszem, hiszen lényegében az is egy bevezetés. Egyedül ami baj, hogy a két középiskolás kötetből kimarad a szervetlen kémia.


Illetve azt sem tudom, hogy mit jelent a "B" kerettanterv, ugyanis ilyen könyv is van, a 9. osztályosnak ez a másik verziója. Ebben benne van a szervetlen kémia és az elektrokémia is, tehát több benne az anyag, ennek ellenére a könyv rövidebb 10 oldallal.


Egyébként a Villányi tankönyveket néztem.



2015. márc. 9. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

És milyen szintre szeretnéd a kémiát? A 7.8. osztály igazából csak egy kis szórakozgatás, és igazából 2 hét tudni az anyagát. Én mondjuk ötösöm lesz kémiából-al kezdeném, van egy alapfogalmak része, és letisztáz sok mindent.


A villányis tömény. nagyon. és egyébként feladatokban az 5ösömleszre hivatkozik sokat, érdemes lehet belőle tanulni, csak nem kezdőknek való.

2015. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mozaikos 9-10 jó! :) Villányi tényleg naggyon sok
2015. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!