Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosis, és orvosira készülôk...

Orvosis, és orvosira készülôk valaszait varom de mindenkiét szivesen fogadom; Emelt biològia és emelt kémiára feltudok készülni nagyon jòl 2 hònap alatt?

Figyelt kérdés

3 ève kerultem el a gimibôl(21 èves vagyok)sokaig nem tudtam mit szeretnèk ezèrt TTK biològiàra mentem (1 evig,ès nem nagyon szerettem àllatok-növèmyekrôl tanulni mimt ràjöttem)majd jelentkeztem orvosira de gyogyszereszetire vettek fel 2014ben,ami jol megy,nagyon szeretem a kèmiàt

De nem tudom gyògyszerèszkènt elkèpzelni magam mert règen nagyon szerettem volna orvos lenni,ahogy most is nagyon érdekel mèg legbelül

A szüleim Azt akarjàk hogy most màr ne vàltsak,ès maradjak itt de engem mindig bàntana a dolog ugy erzem

ezèrt jelentkeztem most erettsegire kèmia Es biosz emeltre

Eddig tanultam gyogyszereszetire,️️minden vizsgam meglett,volt olyan hogy 2 vizsgara mentem egy nap,ès hogy Sejtbiosz es biofizikara 2 napot tanultam csak,bàr a epphogy meglett emiatt de tènyleg jol megy,van hozzà agyam

Most év vègèn 3 szigorlatom lesz,rengeteg tanulnivalom itt

Azonban szeretnèk altalanos orvosira bekerulni

A fô kèrdèsem:

2 honap alatt fel lehet keszulni a 2 emeltre ha egyaltalan nem nullarol indulok,viszont gyogyszereszetin is sokat kell tanulnom mellette ès bioszbòl nem olyan tàjèkozott vagyok mint kèmiábol?

Bocsi Az èkezet hiànyokèrt

Epp oran vagyok,mobilrol írok

Nagyon hàlàs lennèk minden vàlaszèrt !



2015. márc. 11. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Szia, én végig kitűnő tanuló voltam, 2 évig jártam emelt biosz és kémia faktra, már 7-es koromban tudtam, hogy orvos akarok lenni és erre készültem mindig is!

Tavaly érettségiztem, de 12 ponttal lecsúsztam vidékről is sajnos, pesttől meg vagy 30 ponttal...

Az emelt szintű bioszhoz ez nagyon átfogó tudás kell, és az összes összefüggést érteni kell! Azonban még így is biztosan lesznek hibáid, ha szinte mindent tudsz...

Kémia... Örök haragosom. Az elméletet oda-vissza értem, tudom, semmi problémám nincs vele, viszont a számolásokat későn kezdtem el tanulni (december körül) és suli mellett nem volt elég időm májusig arra, hogy jól megtanuljam, ezért az érettségim elég rossz lett.

A számolásos 55 pontból talán 7-et kaptam, az elméletes 45 ből is rontottam 11-et. A szóbelim majdnem maxos lett..


Nekem a célom az orvosi és nem is érdekel igazán más, ezért itthon maradtam 1 teljes évig, semmit nem csináltam(nem dolgoztam, nem tanultam mást), csakis kizárólag biológiát és kémiát!


Elkezdtem mostanság csinálni a tavalyi érettségiket, de még ennyi tanulás után sem merem kijelenteni, hogy meglesz a 80%-os érettségi a Sotéra!

Sosem volt tanulási gondom, ez mégis nehéz számomra.


Én azt mondom, hogy ha érdekel az orvosi, akkor kezdjél el most tanulni, de az idei érettségire ne menj el, mert egy hatalmas csalódás lenne!


Ha szorgalmas vagy, akkor jövőre nagyobb eséllyel sikerülhet!


Ja és még valami!

400!!! Ponttal be lehet kerülni orvosira, mindenki mondja, hogy mennyire szánalmas és így majd biztosan tudatlan meg hozzá nem értő orvosok lesznek... Igen, aki nincs benne ebben, és külső szemlélődő, az nem tudja, hogy mennyi munka van ebben...

Nekem az érettségi átlagom 82% lett, kitűnő voltam és a plusz pontokból a két emelt miatt is megvan a maximális 100 pont!

Így kapásból 282 ponttal indulok, ami azt jelenti, hogy vidékre elég lenne nekem két db 65%-os érettségi!


Ennek ellenére kételkedem magamban még most is...

2015. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Èn szemèlyszerint ùgy èrzem hogy megtudnàm csinàlni

Mint Mondtam kèmiàbòl tènyleg jo vagyok... :) Biologiabol hianyos a tudasom de Miutan egyetemen voltam ugy erzem 2 honap mindenre elég kene hogy legyen :)

2015. márc. 11. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod kedves kérdező, hogy ez a húzás neked milliókba fog fájni?
2015. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudok ròla

Csak nem erre akartam fektetni a hangsùlyt hanem az adott idôintervallumra :)

2015. márc. 11. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a kémia miatt nem aggódnék, főleg 1 év gyógyszerészeti után. Abban nagyobb szerepet játszik az, hogy érted-e a dolgokat, míg a biosznál inkább magoláson van a hangsúly, sokkal több mindent kell tudnod ahhoz, hogy kritikusan gondolkodj róla, aztán még jön ehhez az érettségi kompetencia-alapúsága, ami megint csak fölösleges nyűg. De mindenképp próbáld meg, sok sikert hozzá. Amúgy miért lenne ez több millió, az alapján amit írtál, csak a TTK-s 1 félév árát kéne fizetned?
2015. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Végül, hogy döntöttél?

2021. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!