Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért tanítanak annyiféle...

Miért tanítanak annyiféle dolgot az általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

A nagy részét úgyis elfelejtik, hát még amit már dolgozatra se tanultak meg.

Miért jó valakit kettessel átengedni a matekérettségin ha gyakorlatilag azonos a tudása azzal, aki soha életében nem tanult matematikát?

Fizika kémia biológia? Ugyan... A legtöbb felnőttnek lövése sincs alapvető dolgokról.


Általános műveltség pedig a legnagyobb ámítás amit valaha hallottam.


2015. márc. 11. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy mit mondtál? :D Általános műveltség? Hogy tudd, hogy kiről van elnevezve egy épület, ki írta ezt meg ezt a regényt? Szerinted ez felesleges? Már ne haragudj, de ez egy hülyeség, nem kéne hangoztatni. Az első fele az világos. Kémia??? Kit érdekel, hogy milyen anyagokat összeöntve jön létre a salétromsav? Senkit. Általános suliban mindenki azt tanulja ami érdekli őt, a többit csak seggelje be, vagy szarja le. Ez az én tanácsom
2015. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen szerintem abszolút felesleges, mert beütöm a wikipédára és máris több dolgot tudtam meg, mint amire kíváncsi voltam

egyébként sem erre céloztam, hanem amit általános művelség címszó alatt elvárunk, az nagyon nem az utca emberének általános tudása. mikor azt se tudjuk mit ünnepelünk március 15.-én? meg nem tudjuk ki volt Eötvös Lóránt?


viszont nálad abszolút esélytelen, ha mondjuk az oxosavakból (mint a salétromsav) kéne valamit produkálni

nem is kell, de ennyi erővel kár volt az oktatásod óraszámát anno kifizetni érte

2015. márc. 11. 16:23
 3/5 anonim válasza:
Miért tanítanak annyiféle dolgot - hogy legyen miből választania a gyereknek, hogy kifejlődjön az érdeklődési köre, több dolgot megismerjen. Szerintem jó, hogy sok fajta tantárgy van. Az már viszont nem, hogy mindegyikből elvárás hogy minden egyes jelentéktelen kis részletet bemagolj.
2015. máj. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Miért tanítanak annyiféle dolgot az általános és középiskolákban?"


Azért hogy sokoldalú képzést kapj. Azért hogy ne tokozódj be túl korán egyfelé. Azért hogy kiderüljön hogy mi érdekel(het) és mi nem, mire vagy alkalmas ill. alkalmatlan. Érettségi után - vagy ha azt nem bírod letenni-, akkor tankötelezettség után elmehess annak, amit szeretnél csinálni vagy tovább tanulni.

febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyilván azért, hogy már általános iskolába is mindenből kapj egy kis "ízelítőt", mert lehet, hogy neked épp a kémia lesz a kedvenced, ami által ezzel tanulsz tovább és pl. vegyész leszel. Ez így van minden tárggyal. Ha nem lenne ezekbe a tárgyakba betekintésed nem szeretnéd őket meg (már amelyiket), ezáltal nem lenne érdekeltséged utána.
febr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!