Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt angol (4 éves) vagy...

Emelt angol (4 éves) vagy kéttannyelvű (5 éves) olasz? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2015. márc. 12. 21:19
 1/6 Lala Barnus válasza:
Ha a helyedben lennék, akkor az emelt angol (4 éves)-t. Szerintem ha egy ember egyszerre 2 nyelvet tanul, akkor az egyik valahogy mindig bezavarna a másikba. Inkább megtanulok egy nyelvet, de azt rendesen, mint kettőt gyengén. Viszont van aki egyszerre 2 nyelvet is tud tanulni egyszerre.
2015. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenhol két nyelvet tanulsz, szóval ez tök mindegy. Én a helyedben biztos, hogy a kéttannyelvűt választanám, mert ha jól megtanulsz olaszul akkor onnantól kezdve a francia, spanyol, portugál már gyerekjáték lesz, és mivel közben amúgy is fogsz angolul tanulni, így ez sokkal jobb kombó.
2015. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kéttannyelvű! Sokkal több órában tanulhatod ingyen a nyelvet, ráadásul az olasz ritkább, és az jól jön. Attól még angolul is megtanulsz, de az természetes, angolul előbb-utóbb mindenki fog tudni, kell mellé valami ritkább.
2015. márc. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, segítséget ! Szerintetek van esélyem 73.-kènt bejutni,ha 35-öt vesznek fel?
2015. márc. 13. 05:09
 5/6 anonim válasza:
Szerintem van esélyed...még sokan kieshetnek előled..meg kell nézni az előző évek eredményeit( legrosszabb tavaly hányadik volt az ideiglenesen) Meg lehet felebezni is...arra tartanak fel az iskolák 5 helyet - csak aztán akkor nagyon meg kell mutatni hogy ott a helyed..:). Szerintem jobb az 5 éves. Mikor van az ember életében egy év arra hogy egy nyelvet elsajátíthasson és semmi mással ne kelljen foglalkoznia..? nekem az tetszene. ..főleg ha olyan "későn érő típus" van ideje utolérni magát, belerátódni a középiskolás létbe...
2015. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha akarsz kint tanulni (Olaszországban), és/vagy kint élni, akkor érdemes a kéttannyelvűt választani, mert nem kell majd szintvizsgáznod az egyetemi felvételinél.
2015. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!