Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MOME textíltervező szakról...

A MOME textíltervező szakról valaki esetleg mesélne nekem? Illetve, hogy a BA, valamint MA diplomával mit lehet kezdeni? Érdemes-e elkezdeni? Stb.

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

MOME textil szakot a befolyásos családok kis királykisasszonyainak tartják fent.

Halandó átlag magyar ember oda nem jut be. Ha be is jut, azt is meg bánja, hogy megszületett. A befolyásos diákoknak bármit lehet amíg a felvételi rendszerben "becsúszott" tehetséges diákokat szivatják. én már nem járok oda. de életem leg rosszabb döntése volt.

2015. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

kedves válaszoló, vágom én, hogy neked ez a tapasztalatod, de elég idegesítő, hogy bemásolod kb ugyanazt a szöveget minden momés kérdéshez.

nekem van vidéki, nem tehetős barátom, aki bejutott a moméra fotóra és nem történtek vele ilyesmik. persze a véleményünk nekünk is megvan a tipik burzsuj dizájnerruhás momésokról...

2015. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az első kérdező kérlek egy kicsit bővebben is kifejtenéd a mondandódat hogy jobba értsük?
2015. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem másoltam be szöveget sehonnan. De úgy látom néhány momés lobbista nagyon ráállt a válaszaimra.

Agymosoda. Oda jártam, tudom.

2015. ápr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kifejtegetni nem érdemes. Menj be és tapasztald meg nyíltan mennyire segítőkészek és nyitottak a tanárok.

Már eleve pökhendi módon és elutasítóan fognak hozzád állni, vagy a pénzed kell nekik.

2015. ápr. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
figyu, én nem vagyok momés, de sok momést ismerek. a legjobb barátnőm is oda jár, elsőre felvették. középosztálybeli, vidéki lány, semmi befolyásos ismerőse nem volt a momén előtte. soha nem szivatták, nem volt ilyen negatív tapasztalata. szóval nem értem, miről beszélsz.
2015. ápr. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyilván ha lenyel minden xart, akkor nincs gond, meg ha eléggé birka ahhoz, hogy ne vegye észre, hogy van akit szinte kiválasztanak a tanárok sokszor nem is teljesítmény alapján és az egekbe marasztalják. Amíg az egyszerű, keményen dolgozó szürke diákok csak vergődnek az intézményben.

Nem egyszer tapasztaltam kemény kivételezéseket, de mindegy, majd ha az illetőt felveszik, eldönti maga. Én azt gondolom jó hely azért, mert egy viszonylag elit közeg, de könnyen lehetsz fekete bárány, vagy bűnbak.

2015. ápr. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

a barátnőm egyáltalán nem egy birka típus, és nem is a legjobb diák a társai között, mégsem volt fekete bárány.

sajnálom, ha rossz tapasztalatod volt bizonyos tanárokkal, de ez nem jellemző mindegyikre és minden szakra.

amúgy milyen szakra jártál, és konkrétan milyen esetekben ért hátrány? csak kérdezem, mert érdekel, nem kötekedni szeretnék, csak már én is gondoltam rá, hogy jelentkezek fotóra, csak én sem vagyok ez a budai újgazdag dizájnercuccos típus.

2015. ápr. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
formatervezésre jártam. és mondom. én tényleg nagyon durva dolgokat tapasztaltam ott. jó persze, az úgy jó érzés, hogy ott vagy, és érzed hogy haladnak körülötted a dolgok, meg persze ki lehet fogni jó dolgokat, jóban lehet lenni az emberekkel, vérmérséklet kérdése. erasmus is jó. szóval meg lehet jól is élni az tény, de alapvetően szinte mindenkitől csak panaszt hallottam, illetve láttam egy két konkrét leépülést is, tehát a leg-tehetségesebb és szorgalmasabb diákok égtek ki még a diploma előtt.
2015. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leginkább az a baj az intézménnyel, hogy tényleg inkább csak azt nézik honnan jöttél és hová tartasz. az nem érdekli őket annyira mit csinálsz, az első két tényező fogja meghatározni az ottani megítélésedet. Én már itt is óvatosan irogatok pl, mert azt is kinézem belőlük, hogy beperelnek. Voltak ilyen pillanatok. Ez mond valamit?
2015. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!